Kukiz „jedynką” PSL-u? A wcześniej o ludowcach mówił „mafia”, „ZSL”

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", powołując się na swoje źródła, Paweł Kukiz ma zostać "jedynką" na liście PSL - Koalicja Polska w Opolu. Internautów najwyraźniej taka informacja o antysystemowcu bardzo rozbawiła. Na Twitterze przypomniano, jak wcześniej lider Kukiz'15 wypowiadał się o swoich obecnych sojusznikach.

Paweł Kukiz,
Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jak podaje gazeta, Kukiz miał przestraszyć się, że nie zdoła powtórzyć wyniku z poprzednich wyborów, kiedy w okręgu warszawskim zdobył 77 tysięcy głosów. Tym samym doszedł do porozumienia z liderem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Według źródeł "Gazety Wyborczej" Kukiz ma być "jedynką" PSL - Koalicji Polskiej w Opolu.

Internauci podchwycili tę plotkę i skomentowali to w swoim stylu. Przypomnieli Kukizowi, jakie wcześniej miał zdanie o swoich obecnych sojusznikach.

- Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę

- mówił niegdyś Paweł Kukiz.

 

 

 


Źródło: Gazeta Wyborcza, niezalezna.pl, twitter.com,

#Kukiz #PSL #ZSL

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo