Policja ustaliła przyczynę śmierci 54-latka na Pol’and’Rock Festiwal. Mężczyznę znalazł syn

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Na Pol’and’Rock Festiwal w namiocie syn znalazł swojego nieprzytomnego ojca. Pomimo reanimacji, mężczyzna zmarł. Okazuje się, że przyczyną śmierci 54-letniego mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa, czyli zawał mięśnia sercowego - poinformowała prokurator Małgorzata Fila z Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

Policjanci w piątek po południu otrzymali od organizatorów festiwalu informację, że z terenu festiwalu, z pola namiotowego, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-latka bez funkcji życiowych.

- Medycy, którzy przyjechali wezwani na sygnał, próbowali przez 40 minut reanimować tego mężczyznę. W szpitalu jednak mężczyzna zmarł. Od razu przystąpiliśmy jako policjanci do czynności, które zazwyczaj w tego rodzaju sytuacjach są wykonywane. Mam tu przede wszystkim na uwadze oględziny miejsca zdarzenia, namiotu, w którym został znaleziony przez swojego syna

– mówił nadkom. Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 

Jak powiedziała dzisiaj prokurator Małgorzata Fila z Prokuratury Rejonowej w Słubicach, podczas sekcji wykluczono udział osób trzecich w związku ze śmiercią mężczyzny. U 54-latka nie stwierdzono także żadnych innych obrażeń.

Podczas festiwalu zmarł także drugi mężczyzna. Pierwszego sierpnia na polu namiotowym w Kostrzynie nad Odrą znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny, który przebywał ze znajomymi na festiwalu Pol’and’Rock. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania.

Prokuratura ujawniła, że przyczyną śmierci 35-latka bawiącego się podczas festiwalu było przedawkowanie narkotyków - amfetaminy. To zupełnie inna wersja niż ta, którą na konferencji prasowej przedstawiał Jerzy Owsiak.

Gorzowska policja, która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników odbywającego się w weekend w Kostrzynie nad Odrą festiwalu Pol'and'Rock zarejestrowała łącznie 131 przestępstw. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 540 interwencji, a zatrzymanych zostało 105 osób. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl