Wiec w obronie abp Jędraszewskiego - Kraków, 10.08, godz. 15.00. „Jesteśmy do tego zobowiązani”

Ryszard Kapuściński / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Kluby „Gazety Polskiej” będą współorganizatorem wiecu poparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który stał się obiektem ataków ze strony zwolenników lewackich ideologii. Wiec odbędzie się w najbliższą sobotę, przewidziana jest także wspólna modlitwa za arcybiskupa. - Jesteśmy zobowiązani stanąć w obronie Metropolity krakowskiego - podkreśla w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej w krakowskim kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wygłosił niezwykle mocną homilię. Hierarcha podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

- Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa

- stwierdził.

Po tych słowach arcybiskup Jędraszewski stał się obiektem ataków - nie tylko osób związanych z ideologią LGBT, ale także polityków czy celebrytów. Dlatego też osoby, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny - a w niej - Kościoła Katolickiego, organizują się w celu wsparcia kapłana.

Jesteśmy zobowiązani stanąć w obronie Metropolity krakowskiego księdza profesora Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, atakowanego przez skrajne środowiska lewackie, które próbują wprowadzić w Polsce ideologię LGBT+, która jest początkiem systemu totalitarnego mającego na sumieniu śmierć milionów ludzi na całym świecie"

- mówi Ryszard Kapuściński, prezes Klubów "Gazety Polskiej"

Krakowskie środowiska patriotyczne organizują w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, o godz. 15, w Godzinie Miłosierdzia, przed kurią krakowską na ul. Franciszkańskiej 3 wiec poparcia i wspólną modlitwę  za arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Współorganizatorem wydarzenia są "Kluby Gazety Polskiej".

- Proszę powiadomić o wiecu poparcia wszystkich tych, którym leży na sercu przyszłość Polski. Spotkajmy się 10 sierpnia i brońmy Polskę przed czerwoną zarazą

- apeluje Kapuściński.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"W żadnym z wystąpień nie znalazło się wspomnienie o Romach i Sinti". Ważny głos po forum w Jad Waszem

/ YouTube/@Yad Vashem

  

Historia zagłady nie będzie pełna ani prawdziwa bez pamięci o Romach i Sinti - czytamy w wydanym dziś oświadczeniu Stowarzyszenia Romów w Polsce. Społeczność z żalem przyjęła fakt, iż podczas V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie nikt nie wspomniał o tych ofiarach.

W tym dniu, w 75. rocznicę wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oczekiwaliśmy, że pamięć o zagładzie obejmie wszystkich, którzy padli ofiarą największej zbrodni w nowożytnych dziejach Europy. Z żalem zauważamy, że w żadnym z wystąpień nie znalazło się wspomnienie o Romach i Sinti, którzy padli ofiarą nieludzkiej i zbrodniczej polityki nazizmu

- napisał w oświadczeniu prezes stowarzyszenia Roman Kwiatkowski.

Lider społeczności romskiej w Polsce zwrócił uwagę, że w Europie, obu Amerykach i Australii żyje ok. 15 mln osób tej narodowości. „Pół miliona naszych sióstr i braci zginęło w Auschwitz, Treblince, Majdanku, Bełżcu, w piecach krematoryjnych i z rąk Einsatzgruppen. Historia zagłady nie będzie pełna ani prawdziwa bez pamięci o nich” – zaznaczył.

Kwiatkowski podkreślił, że dla Romów i Sinti „pamięć jest fundamentem trwania społeczności”. „Dla świata pamięć o Zagładzie jest przestrogą na przyszłość” – dodał.

[polecam:http://niezalezna.pl/307537-szewach-weiss-dosadnie-o-forum-holokaustu-putin-i-katz-moga-stworzyc-spolke-antypolska]

Prezes stowarzyszenia zacytował słowa wypowiedziane przez księcia Walii Karola, że „na całym świecie nadal mają miejsce akty niewypowiedzianego okrucieństwa wobec ludzi ze względu na ich wyznanie, rasę lub przekonania”.

Te akty wciąż dotyczą Romów i Sinti. Jeśli pamięć o przeszłości ma być przestrogą na przyszłość, tym bardziej nie może w niej zabraknąć miejsca dla naszego narodu

- podkreślił.

W czwartek w Jerozolimie odbyło się V Światowe Forum Holokaustu. Głos zabrało czterech przywódców reprezentujących zwycięskie kraje alianckie II wojny światowej oraz przywódca państwa sprawcy. Wystąpili: prezydent Rosji, wiceprezydent USA, prezydent Francji, brytyjski książę Karol oraz prezydent Niemiec.

[polecam:http://niezalezna.pl/307522-mocne-slowa-premiera-morawieckiego-w-jerozolimie-prawda-przegrala-z-polityka]

Romowie i Sinti stanowili pod względem liczebności trzecią grupę deportowanych do KL Auschwitz, po Żydach i Polakach. Transporty z nimi przyjeżdżały z czternastu państw. Trafiali głównie do obozu cygańskiego. Ogółem w Auschwitz więzionych było ok. 23 tys. Romów i Sinti. Niemcy zamordowali ok. 21 tys. Szacuje się, że w wyniku prześladowań i terroru w latach III Rzeszy śmierć poniosła połowa populacji zamieszkującej Niemcy lub obszary przez nie okupowane.

Stowarzyszenie Romów w Polsce jest jednym z najliczniejszych grup reprezentujących tę mniejszość. Jego podstawowym zadaniem jest działanie na rzecz tworzenia warunków pełnego uczestnictwa członków tej społeczności w Polsce. Romowie w naszym kraju mają status mniejszości etnicznej. W Polsce mieszka 20-30 tys. osób tej narodowości.

[polecam:http://niezalezna.pl/307520-putin-chce-uspic-nasza-czujnosc-szczerski-prezydent-znakomicie-wybrnal-z-rosyjskiej-pulapki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts