Chcą odebrać dziecko rodzicom, bo... protestowali. Ludzie Putina stosują ohydne metody

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Rosja Władimira Putina przekracza kolejne granice. Po tym, jak podczas protestów w sobotę 3 sierpnia zatrzymano około 1000 ludzi, a 27 lipca - 1373 osoby... prokuratura skierowała do sądu wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich dwojga uczestników demonstracji opozycji. Chodzi o małżeństwo, które przyszło na manifestację z około rocznym dzieckiem.

Według wersji prokuratury rodzice przekazali "małoletnie dziecko (...) osobie trzeciej, co naraziło na niebezpieczeństwo zdrowie i życie chłopca oraz doprowadziło do wyrządzenia mu fizycznej i moralnej krzywdy".

"W ten sposób małżonkowie, wykorzystując dziecko, nadużyli swoich praw rodzicielskich, szkodząc interesom syna"

- podkreślono w oświadczeniu prokuratury.

Służby przekazały, że sprawdzają inne przypadki uczestnictwa rodziców z dziećmi w nieuzgodnionych z władzami demonstracjach.

Wczoraj służby prasowe Moskiewskiego Sądu Miejskiego poinformowały, że w związku z akcjami protestu w Moskwie 27 lipca i 3 sierpnia, których uczestnicy domagali się uczciwych wyborów, przede wszystkim – dopuszczenia do startu w nich opozycyjnych kandydatów - sądy wymierzyły kary aresztu 109 osobom, a na ok. 400 osób nałożyły grzywny.

Według OWD-Info, niezależnej organizacji monitorującej zatrzymania i represje polityczne w Rosji, podczas demonstracji w sobotę 3 sierpnia zatrzymano około 1000 ludzi, a 27 lipca - 1373 osoby. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miażdżąca opinia TSUE ws. pytań polskich sędziów. "Niedopuszczalne. Subiektywne obawy"

/ europas.irtea.gr

  

"Pytania prejudycjalne sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów w Polsce należy uznać za niedopuszczalne" - wynika z opinii wydanej przez rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rzecznik dodaje, że "sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne".

"Wnioski o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym, dotyczące krajowych przepisów wprowadzających nowy model postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów w Polsce, są niedopuszczalne. (...) Na podstawie informacji przedstawionych w postanowieniach odsyłających można stwierdzić, że sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne"

- ocenił rzecznik generalny TSUE.

Opinia dotyczy pytania sądu okręgowego z Łodzi o niezawisłość sędziowską w związku z wprowadzeniem w Polsce systemu dyscyplinarnego wobec sędziów. Skład rozpoznający obawiał się konsekwencji w razie wydania rozstrzygnięcia niekorzystnego dla Skarbu Państwa. W sprawie miasto Łowicz żąda bowiem od wojewody łódzkiego prawie 2,4 mln zł z tytułu otrzymania w latach 2005-2015 zbyt niskich zdaniem samorządu dotacji celowych.

Drugie pytanie dotyczy interpretacji prawa unijnego w zakresie niezależności postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów w Polsce. Na początku września do TSUE wystąpił z nim Sąd Okręgowy w Warszawie.

Rzecznik generalny TSUE wydał dziś opinie w tych połączonych sprawach

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl