Pedofilski skandal w polskiej muzyce? Dziewczynki miały być molestowane latami

zdjęcie ilustracyjne / TheCapeCodFamily CC0

  

Znany polski muzyk miał przez wiele lat molestować dziewczynki podczas produkcji programów „Tęczowy music box” i „Co jest grane”, emitowanych w latach 90-ch w TVP i Polsacie – stwierdził dziś pisarz i dziennikarz śledczy Mariusz Zielke.

- Ta sprawa jest wyjątkowo szokująca. Tak szokująca, że prawdopodobnie rozejdzie się na cały świat. Od co najmniej 2006 roku to była tajemnica poliszynela, może wcześniej nawet. Na korytarzach pewnej instytucji mówiono o tym panu, że to jest pan, który lubi sobie sadzać małe dziewczynki na kolanach. Tak, uważam, że był chroniony przez środowisko

- powiedział Radiu Poznań Mariusz Zielke.

Do molestowania, a nawet gwałtów miało dochodzić także przy organizacji koncertów i występów zespołu muzycznego „Tęcza”. Jak zaznacza rozgłośnia, dziewczynki miały być gwałcone także w siedzibie fundacji finansującej dzieci uzdolnione muzycznie, w samochodzie sprawcy i siedzibie jednego z najważniejszych polskich stowarzyszeń muzycznych.

Mariusz Zielke twierdzi, że widział dowody na popełnienie powyższych przestępstw i są one niepodważalne i wstrząsające. Według wyznań ofiar, „przestępca był wyjątkowo przebiegły i dobrze zorganizowany”. „Na swoje cele wybierał osamotnione i zagubione dziewczynki z niepełnych rodzin, zyskiwał zaufanie rodziców, osaczał dzieci i dopiero potem dopuszczał się czynów zabronionych, molestując dziewczynki przez wiele lat, a potem utrzymując nad nimi kontrolę, pomagając w karierze lub przekupując, żeby nie zgłaszały przestępstw” – zaznacza Radio Poznań.

Opisujący sprawę dziennikarz śledczy twierdzi, że sprawca od dłuższego czasu próbuje w panice przekonać ofiary do milczenia, oferując im nawet po kilkaset tysięcy złotych w zamian za podpisanie zobowiązań o poufności. Według nieoficjalnych informacji, w tej sprawie toczy się już postępowanie organów śledczych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezlezna.pl, radiopoznan.fm
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragedia w domu seniora w Czechach. Nie żyje co najmniej 8 osób, jest wielu rannych

Zdjęcie ilustracyjne / By Lukáš Malý - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3410925

  

- Co najmniej osiem osób zginęło, a 29 odniosło obrażenia w pożarze, do którego doszło w niedzielę nad ranem w domu seniora w Vejprtach na północnym zachodzie Czech, na granicy z Niemcami – poinformowała lokalna straż pożarna.

Pożar wybuchł przed godz. 5 rano.

W gaszeniu ognia uczestniczy siedem zastępów straży z Czech i dwa zastępy straży z sąsiednich Niemiec.

Rzecznik pogotowia ratunkowego Prokop Volenik poinformował, że trzy osoby odniosły ciężkie obrażenia; dwie z nich mają oznaki zatrucia się dymem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts