To może być koniec ery Schetyny. W Platformie Obywatelskiej szykuje się... zamach stanu?

Grzegorz Schetyna / Fotomag/Gazeta Polska

  

W Platformie Obywatelskiej wrze. W styczniu, w roli lidera partii Grzegorza Schetynę będzie chciał zastąpić Bogdan Zdrojewski - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Wprost". To reakcja na ostatnie wydarzenia wokół Koalicji Obywatelskiej.

Powodem, dla którego rozgorzała dyskusja o odsunięciu Grzegorza Schetyny od szefowania Platformie Obywatelskiej, była publikacja list Koalicji Obywatelskiej. Doszło do wielu nieporozumień - obraziły się Iwona Hartwich i Hanna Zdanowska (ta pierwsza zrezygnowała z kandydowania, druga - odeszła ze sztabu KO), a media krytykowały Schetynę m.in. za wybór Tomasza Zimocha jako "jedynki" w Łodzi.

"Listy do parlamentu, które zaproponował w ubiegłym tygodniu Grzegorz Schetyna, wstrząsnęły politykami Platformy Obywatelskiej na tyle, że zaczęli szukać nowego lidera w partii. Wszyscy się spodziewają, że najbliższe wybory opozycja przegra - przyznaje polityk PO. A wtedy w PO może dojść do zmiany warty"

- czytamy w tygodniku. Według informacji "Wprost" największe poparcie w roli alternatywnego kandydata ma Bogdan Zdrojewski, były europoseł i minister kultury w rządzie Donalda Tuska.

"Z punktu widzenia planu odsunięcia Schetyny, ważne jest, żeby – mimo konfliktu z Grzegorzem – Bogdan wystartował w najbliższych wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej"

– mówi informator gazety.

"Tylko będąc wewnątrz życia partyjnego można zawalczyć o przywództwo. Dlatego tak mu zależy, żeby wystartować do Senatu z poparciem KO"

– dodaje.

Jak pisze "Wprost", odwołania obecnego szefa PO ma chcieć nie tylko Zdrojewski.

"Z naszych informacji wynika, że dyskusja na temat zmiany lidera partii zaczyna się we wszystkich regionach Platformy. Przyśpieszyły ją konflikty wokół kształtu list wyborczych do Sejmu. Dowodem fermentu jest niespodziewane opuszczenie sztabu wyborczego PO przez popularną prezydent Łodzi Hannę Zdanowską"

- czytamy.

"Dla polityków PO zupełnym zaskoczeniem było np. przerzucenie Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej poza Mazowsze. Ta pierwsza ma startować z Radomia, druga zaś z Wrocławia"

- pisze tygodnik.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl