Zarzuty za zabójstwo we Florynce. Stefan W. nie przyznał się do winy

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała na zdrowiu usłyszał Stefan W., który w ubiegły poniedziałek we Florynce koło Nowego Sącza ostrym narzędziem zabił swoją matkę i ciężko ranił sąsiadkę. Mężczyzna trafił do aresztu. Poinformował o tym prokurator rejonowy w Gorlicach Tadeusz Cebo. Stefanowi W. grozi dożywotnie więzienie.

"Mężczyzna został przesłuchany, ale nie przyznał się do popełnienia tych przestępstw i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. W sprawie będą powołani biegli, którzy stwierdzą jego ewentualną chorobę psychiczną oraz czy w chwili przestępstwa wiedział, co robi"

– powiedział prok. Cebo.

30-latek w poniedziałek 29 lipca najpierw zabił swoją 63-letnią matkę, a później poszedł do domu sąsiadów, gdzie ostrym narzędziem ranił w oczy swoją 78-letnią sąsiadkę. Ciężko ranna kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Florynka #zabójstwo

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo