Ideologia LGBT jest coraz bardziej widoczna w dzisiejszym świecie. Jednym z jej elementów są ataki na wiarę katolicką, m.in. poprzez profanację świętych wizerunków. Takich przypadków w ostatnim czasie mieliśmy mnóstwo.

Właśnie o tym mówiono w Radzyminie, gdzie doszło do poświęcenia odnowionego, 300-letniego obrazu Matki Bożej Śnieżnej. To właśnie do niej modlono się w czasach chorób, wojen czy klęsk.

"Trudno nie odnieść się do tego, co dzieje się aktualnie w naszej Ojczyźnie. Ze smutkiem i bólem patrzymy na to, co ludzie bezbożni robią z tym świętym wizerunkiem: malują wokół jej głowy tęczę, znak ruchów gejowskich, a potem naklejają go na koszach na śmieci i toaletach, publikują w sieci filmiki z „tęczową” Maryją, na swoich niemoralnych marszach, ubrani w „tęczowe” ornaty, parodiują Eucharystię"

- mówił biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski.

Następnie hierarcha wypowiedział słowa wyjątkowej modlitwy. Prosił Maryję, by ocaliła katolików od szkodliwej ideologii.

"Maryjo – Ocalenie Ludu – ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę"

- modlił się biskup, po czym dodał:

"Maryjo, ocal ludzi młodych, poszukującym swojej tożsamości, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji, które tak naprawdę prowadzą do zniewolenia i deprawacji. Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami o równości płci przekonują, że płeć można ją sobie wybrać czy zmienić w dowolnym momencie. Daj nam siłę, gdy szargają oni symbole naszej wiary. Zachowaj nasze serca od nienawiści, byśmy umieli miłować nawet tych, którzy nam źle życzą"

W podobnych słowach wypowiadał się niedawno metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jego słowa o "tęczowej zarazie" spowodowały falę ataków lewicowych środowisk. W związku z tym 10 sierpnia o godzinie 15.00 w Krakowie organizowany jest wiec poparcia arcybiskupa Jędraszewskiego. Początek o 15.00 przy ul. Franciszkańskiej 3. Warto być!