Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Andruszkiewicz nie odpuszcza Jandzie - dał jej trzy dni na przeprosiny. Albo proces!

Krystyna Janda udostępniła w mediach społecznościowych zmanipulowane zdjęcie wiceministra Adama Andruszkiewicza. Polityk zwrócił się do aktorki o usunięcie paszkwilu i publiczne przeprosiny. Nie zareagowała. Wysłał więc przedsądowe wezwanie do "zaniechania naruszania dóbr osobistych, zamieszczenia przeprosin oraz zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny". Janda ma na to trzy dni. Potem sprawa trafi do sądu.

facebook.com/pg/Krystyna-Janda-

Krystyna Janda udostępniła mediach społecznościowych zmanipulowane zdjęcie wiceministra Adama Andruszkiewicza, które krążyło po sieci już w lutym ub.r.

Fotografia, którą zamieściła aktorka, została przerobiona tak, że wydawało się, iż polityk ściska dłoń mężczyzny ze swastyką na koszulce.

Tymczasem, mimo ponagleń ze strony wiceministra, Janda do tej pory nie opublikowała przeprosin. Andruszkiewicz, jak informuje Wirtualna Polska, wysłał jej zatem przedsądowe wezwanie (z 31 lipca) do "zaniechania naruszania dóbr osobistych, zamieszczenia przeprosin oraz zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny" (10 tysięcy złotych na Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej).

Treść przeprosin ma być następująca:

"Ja Krystyna Janda przepraszam Pana Ministra Adama Andruszkiewicza za naruszającego jego dobra osobiste w postaci dobrego imienia przez zamieszczenie na moim fanpage'u przerobionego zdjęcia, fotomontażu prezentującego Pana Adama Andruszkiewicza jako osobę ściskającą dłoń mężczyzny ubranego w t-shirt ze znakiem swastyki wraz z komentarzem "Oto nasz minister cyfryzacji (...)."

Przeprosiny mają zostać opublikowane na Facebooku aktorki. Jeśli Janda nie zareaguje w ciągu trzech dni, sprawa skończy się w sądzie.

"Nie pozwolę, by nadal bezkarnie niszczono mnie za pomocą fake newsów! "

– napisał Andruszkiewicz na Twitterze.

 


Źródło: niezalezna.pl, wp.pl, dorzeczy.pl

#pismo przedsądowe #pozew #sąd #manipulacja #fake news #Krystyna Janda #Adam Andruszkiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo