Polityk Platformy o planie ws. związków partnerskich! Która to już wersja?

zdjęcie ilustracyjne / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Koalicja Obywatelska stawia wszystko na jedną kartę? Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała w Polsat News, jak ważne dla jej formacji są kwestie światopoglądowe. W pewnym momencie zaczęła mówić o planach... uregulowania związków partnerskich. Zapowiedziała też specjalną akcję edukacyjną w tej sprawie.

Przypominam, że myśmy przygotowywali ustawę [o związkach partnerskich – przyp. red.], która niestety nie przeszła. Związki partnerskie należy uregulować. Koniec kropka. I to zrobimy. Natomiast jeszcze jedną rzecz trzeba zrobić. Trzeba przeprowadzić akcję edukacyjną żeby ludzie zrozumieli co to są związki partnerskie, co to daje
- mówił Kidawa-Błońska.

Odnosząc się z kolei do kwestii światopoglądowych przekonywała, że kampania wyborcza dotyczy wielu obszarów życia, w tym właśnie spraw światopoglądowych.

To taki temat [o sprawach światopoglądowych – przyp. red.], na którym zależy PiS, żeby na ten temat rozmawiać. Dlatego zależy, bo jeżeli zaczynamy rozmawiać o służbie zdrowia, nie ma chęci na tę rozmowę. O edukacji nie chcą rozmawiać. A tutaj bardzo łatwo polaryzować właśnie przez takie wystąpienia, pokazywać winnych, gorszych, prowadzić do dzielenia. My się na to nie godzimy i będziemy zawsze tam, gdzie dyskusja w debacie politycznej czy w kampanii będą rzeczy niewłaściwe, będziemy mocno protestować, ale ta kampania dotyczy wielu obszarów naszego życia.

- oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

A wcześniej było tak:

My będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października... [wybory parlamentarne - przyp. Niezalezna.pl]. Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania. My musimy każdy głos zebrać z tego wieńca, żeby wygrać [wybrać?], stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl