Polityk Platformy o planie ws. związków partnerskich! Która to już wersja?

zdjęcie ilustracyjne / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Koalicja Obywatelska stawia wszystko na jedną kartę? Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała w Polsat News, jak ważne dla jej formacji są kwestie światopoglądowe. W pewnym momencie zaczęła mówić o planach... uregulowania związków partnerskich. Zapowiedziała też specjalną akcję edukacyjną w tej sprawie.

Przypominam, że myśmy przygotowywali ustawę [o związkach partnerskich – przyp. red.], która niestety nie przeszła. Związki partnerskie należy uregulować. Koniec kropka. I to zrobimy. Natomiast jeszcze jedną rzecz trzeba zrobić. Trzeba przeprowadzić akcję edukacyjną żeby ludzie zrozumieli co to są związki partnerskie, co to daje
- mówił Kidawa-Błońska.

Odnosząc się z kolei do kwestii światopoglądowych przekonywała, że kampania wyborcza dotyczy wielu obszarów życia, w tym właśnie spraw światopoglądowych.

To taki temat [o sprawach światopoglądowych – przyp. red.], na którym zależy PiS, żeby na ten temat rozmawiać. Dlatego zależy, bo jeżeli zaczynamy rozmawiać o służbie zdrowia, nie ma chęci na tę rozmowę. O edukacji nie chcą rozmawiać. A tutaj bardzo łatwo polaryzować właśnie przez takie wystąpienia, pokazywać winnych, gorszych, prowadzić do dzielenia. My się na to nie godzimy i będziemy zawsze tam, gdzie dyskusja w debacie politycznej czy w kampanii będą rzeczy niewłaściwe, będziemy mocno protestować, ale ta kampania dotyczy wielu obszarów naszego życia.

- oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

A wcześniej było tak:

My będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października... [wybory parlamentarne - przyp. Niezalezna.pl]. Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania. My musimy każdy głos zebrać z tego wieńca, żeby wygrać [wybrać?], stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa w Iranie. Dzisiaj potwierdzono ich zakażenie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Dwie osoby zmarły w Iranie w wyniku choroby spowodowanej przez koronawirusa - poinformowała w środę państwowa agencja IRNA, powołując się na przedstawiciela ministerstwa zdrowia Alirezę Wahabzadeha

[polecam:https://niezalezna.pl/311751-koronawirus-w-iranie-w-ostatnich-dniach-zgloszono-kilka-przypadkow-dwa-potwierdzono]

Obie ofiary śmiertelne to osoby starsze, które przebywały w Kumie, ok. 140 km od Teheranu - poinformował Wahabzadeh. Wcześniej dzisiaj władze w Teheranie podały, że wykryto dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, oba w prowincji Kum.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy i Finlandię, a także na USA. Zakażenie potwierdzono u ponad 75 tys. ludzi na całym świecie, a liczba ofiar śmiertelnych epidemii przekroczyła 2 tys. Poza Chinami kontynentalnymi i Iranem odnotowano dotąd sześć zgonów: dwa w Hongkongu i po jednym w Japonii, Francji, na Filipinach i na Tajwanie.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts