Dyskusja z Bodnarem o mowie nienawiści. Gdy zaczęła się polemika, wkroczył Owsiak: „Nie dyskutuj z tym”

Czym jest mowa nienawiści? Na to pytanie przed setkami młodych ludzi usiłował odpowiadać Adam Bodnar. Kiedy jeden z uczestników festiwalu, na którym odbywała się dyskusja, postanowił wymienić się argumentami z Bodnarem - do akcji wkroczył Jerzy Owsiak. W kilku słowach zdyscyplinował młodego człowieka. "Adam ci odpowiada i nie dyskutuj z tym" - powiedział.

Adam Bodnar, Jerzy Owsiak
Tomasz Hamrat, Fotomag /Gazeta Polska

Podczas organizowanego przez Jerzego Owsiaka festiwalu Pol'and'Rock odbywają się także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Jednym z nich był Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich. W dyskusji z setkami młodych ludzi uczestniczył także sam Owsiak.

Padały różne pytania, m.in. o mowę nienawiści.

"Problem z tzw. mową nienawiści jest taki, że to jest źle zdefiniowane, bazuje na subiektywnych uczuciach. Ja mogę powiedzieć, że moje słowa pod twoim adresem to krytyka, a twoja krytyka pod moim adresem to mowa nienawiści. W jaki sposób definiujecie swoją mowę nienawiści?"

- pytał jeden z uczestników festiwalu.

Adam Bodnar rozpoczął odpowiedź na pytanie. Kiedy młody człowiek chciał jeszcze wymienić się z nim argumentami, do akcji wkroczył Jerzy Owsiak. I powiedział, że z odpowiedziami gości się nie dyskutuje.

"Słuchaj odpowiedzi. Wysłuchaj, zadałeś pytanie. Adam ci odpowiada i nie dyskutuj z tym"

- przerwał Owsiak.

Jak na debatę, to trzeba przyznać, że formuła jest dość oryginalna. Pytania można zadawać, dyskutować z odpowiedziami - już nie.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Pol'and'Rock Festival #Jerzy Owsiak #Adam Bodnar

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo