Jak Trzaskowski uczcił Powstańców Warszawskich? Jego wiązanka wzbudziła lawinę komentarzy

Rafał Trzaskowski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W sieci krąży zdjęcie wiązanki, jaką prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wczoraj na Kopcu Powstania Warszawskiego. Kwiaty są bardzo skromne, jak na wagę uroczystości. Wiele osób zastanawia się: czy włodarza stolicy nie stać było na ładniejszy wieniec na tak podniosłą uroczystość? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Wczoraj obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Najważniejsze uroczystości odbywały się w Warszawie, choć hołd bohaterskim powstańcom oddawała cała Polska.

Pod pomnikami pamięci o Powstaniu Warszawskim składano kwiaty i zapalano znicze. Robiły to także oficjalne delegacje, w tym ta z warszawskiego ratusza. Okazało się, że Rafał Trzaskowski przyjechał na Kopiec Powstania Warszawskiego z dość... skromnym wieńcem. Zdjęcie kwiatów krąży dziś w sieci.

Internauci wyśmiewają wiązankę od Trzaskowskiego, twierdząc, że jako prezydent stolicy - która 75 lat temu została tak mocno doświadczona - powinien złożyć bardziej reprezentatywne kwiaty.

Biorąc pod uwagę, że dało się wygospodarować dość duży budżet na tzw. strefę relaksu na Placu Bankowym, na ładniejsze kwiaty też zapewne by starczyło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koleje opóźnienie obrad szczytu UE

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Rozpoczęcie dzisiejszych obrad unijnych przywódców na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli w gronie 27 państw kolejny raz zostało odłożone. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotykał się tego dnia w południe z płatnikami netto, w tym Francją i Niemcami.

Osobne spotkanie mają w szerokim gronie kraje polityki spójności, w którym bierze również udział premier Mateusz Morawiecki. Później - jak twierdzą dyplomaci - możliwe są też rozmowy w gronie Grupy Wyszehradzkiej.

Szef Rady Europejskiej dotychczas nie przedstawił nowego dokumentu negocjacyjnego dotyczącego budżetu UE na lata 2021-2027, choć część liderów mówiła, że obecna propozycja jest dla nich nie do zaakceptowania.

Aby przełamać impas Michel spotkał się o godz. 12:00 z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także przywódcami tzw. oszczędnej czwórki, czyli Holandii, Dani, Szwecji i Austrii. Państwa te najmocniej domagają się redukcji unijnej kasy do poziomu 1 proc. Dochodu Narodowego Brutto (DNB) UE.

Część przywódców nie wykluczała wchodząc do budynku Rady Europejskiej, że konieczny będzie jeszcze jeden szczyt, by wypracować kompromis w sprawie wieloletniego budżetu UE.

"Próbujemy przekonywać kilka mniejszych krajów UE. Nie wiem, czy to się uda podczas tego posiedzenia Rady Europejskiej, jeśli nie, to czekają nas kolejne. My na pewno będzie twardo bronić naszych interesów"

- zapewniał premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts