Legia Warszawa pamięta o powstańcach! Wyjątkowy gest piłkarzy i oprawa kibiców. ZOBACZ

Piłkarze Legii Warszawa przed meczem z Kuopio / twitter.com @Legia Warszawa

  

Piłkarze i kibice Legii Warszawa w wyjątkowy sposób uczcili 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Choć grają dziś w odległej Finlandii w meczu europejskich pucharów, stanęli na wysokości zadania - piłkarze grają w biało-czerwonych opaskach na ramieniu, a kibice przygotowali odpowiedni transparent. Nawet ci piłkarze, którzy nie załapali się do składu meczowego, mieli możliwość poznania pięknej historii powstańczej Warszawy.

Piłkarze Legii Warszawa w ten wyjątkowy dla stolicy dzień - 1 sierpnia - walczą o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu wygrali z KuPS Kuopio 1:0 i dziś o korzystny rezultat walczą na wyjeździe, w Finlandii. Warszawski klub zawsze angażował się w upamiętnianie bohaterów Warszawy, którzy 75 lat temu stanęli do walki z niemieckim okupantem. Nie inaczej było tym razem - w Finlandii podopieczni Aleksandara Vukovicia grają z biało-czerwonymi opaskami.

Do Finlandii dotarli również kibice Legii Warszawa, którzy zaprezentowali specjalną oprawę.

Kadra Legii jest szeroka i nie wszyscy zawodnicy zmieścili się w meczowej "osiemnastce". Jeden z tych, który został w stolicy - nowy nabytek Wojskowych Ivan Obradovic (reprezentant Serbii) - zwiedzał Muzeum Powstania Warszawskiego. Historia powstańców zrobiła na nim ogromne wrażenie. "Czuję się zaszczycony, że będę mógł z Wami przeżywać 1 sierpnia" - powiedział wyraźnie wzruszony.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, legia.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kosiniak-Kamysz ogłosił start swojej kampanii

Władysław Kosiniak-Kamysz - lider PSL / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz ogłosił w Zakopanem, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta w nadchodzących wyborach.

Startujemy z kampanią prezydencką, bo chcę ubiegać się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Wierzę głęboko, że możemy zmienić Polskę na lepszą, że jesteśmy przygotowani do tego, żeby walczyć o lepszą Polskę dla wszystkich, nie dla wybranych. Dla tych spod samiuśkich Tater, aż po Bałtyk, w każdym miejscu naszej ojczyzny, w każdym i regionie w każdej tradycji i kulturze, w tym wszystkim jest bogactwem naszym i naszej historii. To jest nasza nasze dziedzictwo, to jest nasze szlachectwo, to jest to, o czym pięknie mówią tutaj górale, o czym możemy zawsze usłyszeć w ich przyśpiewka, opowiadaniach. To jest to wszystko, co wiąże się z podstawą bycia wśród ludzi.
- mówił Władysław Kosiniak–Kamysz.

Lider PSL wskazał też swoje główne założenia programowe.

Ja chcę być wśród ludzi. Chcę być z wami, chcę być każdego dnia w Polsce i będę. Zrobię wszystko, żeby najważniejsze przyrzeczenie, jakie chcę dzisiaj złożyć, realizować: odbudować wspólnotę narodową, zbudować dialog, który zastąpi monologi dzisiejszych polityków. Tak naprawdę to monologi, które zamknęły nas w bańkach, z których trudno się jest wybić. Chcę zrobić wszystko, żeby Polska była krajem jeszcze bardziej szczęśliwym, żeby była krajem, w którym się dobrze żyje, w którym się chce żyć i dobrze się oddycha.
- dodał lider PSL.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl