Cześć i chwała bohaterom! Cała Polska oddała hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / fotografie z twitter.com

  

Mieszkańcy stolicy i innych miast w Polsce w godzinę „W” oddali hołd powstańcom w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, zapłonęły race, a Polacy stanęli w milczeniu i zadumie, by wspomnieć tych, którym 75 lat temu nie zabrakło odwagi do bohaterskiego zrywu.

"Godzina W" wyglądała niezwykle z poziomu Wisły. Zobaczcie sami:

Tłumy ludzi zgromadziły się też na rondzie Zgrupowania AK Radosław:

Gdy wybiła "Godzina W", w stolicy zatrzymały się samochody. Warszawa stanęła na jedną minutę.

W Muzeum Powstania Warszawskiego nie brakowało wzruszeń. To miejsce szczególne na mapie stolicy.

Ale uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to nie tylko obchody w Warszawie. Hołd dla autorów bohaterskiego zrywu oddała cała Polska. W mediach społecznościowych można zobaczyć wiele filmów - na przykład ten z Wrocławia.

Hołd powstańcom z Warszawy oddał również Kraków:

Syreny rozległy się w Poznaniu:

Szczecinie:

A nawet w Beskidzie Niskim:

I Sokółce:

To już krótka relacja z Lublina:

Turyści przebywający w Sopocie zatrzymali się na słynnym "Monciaku", by oddać hołd bohaterom Ojczyzny. Tak to wyglądało:

By oddać hołd powstańcom, przerwano nawet zawody sportowe. A konkretnie - drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce:

Trening przerwali piłkarze Lecha Poznań, którego kibice - delikatnie mówiąc - nie pałają sympatią do Warszawy. Tego dnia nie było jednak podziałów.

Podsumowując, w "Godzinie W" Polacy znów byli razem! Cześć i chwała bohaterom!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef WHO mówi o "szansie" w walce z koronawirusem. Apeluje, by jej "nie zaprzepaścić"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@Free-Photos

  

Każdy scenariusz jest możliwy - powiedział w poniedziałek w Genewie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jak dodał, „najnowsze dane pozwalają lepiej zrozumieć, jak się rozwija epidemia koronawirusa”.

Tedros poinformował, że ostatnie dane z Chin pokazują spadek nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Ta tendencja musi być traktowana z wielką ostrożnością" - podkreślił.

- Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy zanotowany spadek zachorowań się utrzyma. (...) Trend może się zmienić, gdy wirus zaatakuje nowe regiony

- powiedział podczas poniedziałkowego briefingu szef WHO.

[polecam:http://niezalezna.pl/311410-nie-stwierdzono-zarazenia-koronawirusem-w-polsce-13-osob-jest-w-szpitalu-a-17-kontrolowanych]

Dzisiaj władze chińskie opublikowały szczegółowe dane dotyczące ponad 44 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Jak ocenił Tedros, dane te dają nam większą wiedzę na temat przedziałów wiekowych pośród zainfekowanych, przebiegu choroby oraz wskaźników śmiertelności i są bardzo ważne dla dalszych prac WHO. Zachęcił również wszystkie kraje do udostępniania i dzielenia się informacjami związanymi z wirusem.

Szef WHO zaznaczył również, że koronawirus Covid-19 wydaje się być mniej śmiertelny niż inne koronawirusy, w tym SARS i MARS. "Ponad 80 proc. pacjentów łagodnie przechodzi chorobę i wyzdrowieje" - zapewnił.

Tedros wyjaśnił, że nowe dane nie tłumaczą wszystkich wątpliwości związanych z chorobą, ale odpowiadają na kilka pytań. Podkreślił, że pracownicy WHO starają się ograniczyć rozmiary epidemii przygotowując personel medyczny, zabezpieczając produkcję i dystrybucję środków ochronnych oraz testów na obecność wirusa, doradzając rządom, jak koordynować badania i leczenie.

[polecam:http://niezalezna.pl/311391-zatrzymano-dzialacza-krytykujacego-chinskie-wladze-ws-epidemii-koronawirusa]

Dyrektor generalny organizacji ponownie wezwał do zebrania 675 mln dolarów na walkę z wirusem.

- Jak powtarzam, mamy teraz szansę. Potrzebujemy teraz środków, by kraje były przygotowane (na walkę z wirusem -red.). Nie wiadomo, jak długo będziemy mieć tę szansę. Nie zaprzepaśćmy jej

- zakończył swoje wystąpienie.

Według podanych na konferencji danych do piątkowego poranka w Chinach odnotowano 70 635 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 2051 w ciągu ostatnich 24 godzin. 1 772 chorych zmarło. Poza Chinami kontynentalnymi zachorowały 694 osoby z 25 krajów, trzy z nich zmarły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts