Cześć i chwała bohaterom! Cała Polska oddała hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / fotografie z twitter.com

  

Mieszkańcy stolicy i innych miast w Polsce w godzinę „W” oddali hołd powstańcom w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, zapłonęły race, a Polacy stanęli w milczeniu i zadumie, by wspomnieć tych, którym 75 lat temu nie zabrakło odwagi do bohaterskiego zrywu.

"Godzina W" wyglądała niezwykle z poziomu Wisły. Zobaczcie sami:

Tłumy ludzi zgromadziły się też na rondzie Zgrupowania AK Radosław:

Gdy wybiła "Godzina W", w stolicy zatrzymały się samochody. Warszawa stanęła na jedną minutę.

W Muzeum Powstania Warszawskiego nie brakowało wzruszeń. To miejsce szczególne na mapie stolicy.

Ale uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to nie tylko obchody w Warszawie. Hołd dla autorów bohaterskiego zrywu oddała cała Polska. W mediach społecznościowych można zobaczyć wiele filmów - na przykład ten z Wrocławia.

Hołd powstańcom z Warszawy oddał również Kraków:

Syreny rozległy się w Poznaniu:

Szczecinie:

A nawet w Beskidzie Niskim:

I Sokółce:

To już krótka relacja z Lublina:

Turyści przebywający w Sopocie zatrzymali się na słynnym "Monciaku", by oddać hołd bohaterom Ojczyzny. Tak to wyglądało:

By oddać hołd powstańcom, przerwano nawet zawody sportowe. A konkretnie - drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce:

Trening przerwali piłkarze Lecha Poznań, którego kibice - delikatnie mówiąc - nie pałają sympatią do Warszawy. Tego dnia nie było jednak podziałów.

Podsumowując, w "Godzinie W" Polacy znów byli razem! Cześć i chwała bohaterom!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dom spokojnej starości dotknięty wirusem

/ pixabay.com

  

Ponad 100 mieszkańców i pensjonariuszy domu spokojnej starości w Gallatin pod Nashville w stanie Tennessee, zakażonych jest koronawirusem, zmarło dwóch chorych na Covid-19. To kolejna taka placówka w USA dotknięta epidemią.

Większość chorych przetransportowano do szpitali. Pracownicy ośrodka odbywają kwarantanny w swoich domach.

Obiekt jest sprzątany i dezynfekowany, a władze stanowe zapowiadają śledztwo. Gubernator Tennessee Bill Lee zakaz wizyt w domach spokojnej starości do 22 marca.

W Tennessee wykryto dotychczas ponad 1,5 tys. przypadków koronawirusa. Co najmniej siedmiu chorych zmarło.

Covid-19 jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku. W stanie Waszyngton aż 129 ofiar koronawirusa to pensjonariusze domu spokojnej starości w Kirkland na przedmieściach Seattle. Problem ten dotyczy też podobnych placówek m.in. w Luizjanie i stanie Maryland.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts