Cześć i chwała bohaterom! Cała Polska oddała hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / fotografie z twitter.com

  

Mieszkańcy stolicy i innych miast w Polsce w godzinę „W” oddali hołd powstańcom w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, zapłonęły race, a Polacy stanęli w milczeniu i zadumie, by wspomnieć tych, którym 75 lat temu nie zabrakło odwagi do bohaterskiego zrywu.

"Godzina W" wyglądała niezwykle z poziomu Wisły. Zobaczcie sami:

Tłumy ludzi zgromadziły się też na rondzie Zgrupowania AK Radosław:

Gdy wybiła "Godzina W", w stolicy zatrzymały się samochody. Warszawa stanęła na jedną minutę.

W Muzeum Powstania Warszawskiego nie brakowało wzruszeń. To miejsce szczególne na mapie stolicy.

Ale uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to nie tylko obchody w Warszawie. Hołd dla autorów bohaterskiego zrywu oddała cała Polska. W mediach społecznościowych można zobaczyć wiele filmów - na przykład ten z Wrocławia.

Hołd powstańcom z Warszawy oddał również Kraków:

Syreny rozległy się w Poznaniu:

Szczecinie:

A nawet w Beskidzie Niskim:

I Sokółce:

To już krótka relacja z Lublina:

Turyści przebywający w Sopocie zatrzymali się na słynnym "Monciaku", by oddać hołd bohaterom Ojczyzny. Tak to wyglądało:

By oddać hołd powstańcom, przerwano nawet zawody sportowe. A konkretnie - drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce:

Trening przerwali piłkarze Lecha Poznań, którego kibice - delikatnie mówiąc - nie pałają sympatią do Warszawy. Tego dnia nie było jednak podziałów.

Podsumowując, w "Godzinie W" Polacy znów byli razem! Cześć i chwała bohaterom!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl