Truskolaski pozwolił na marsz LGBT, a teraz grozi sądem. Kamińska: „Potknął się o własne sznurówki”

Tadeusz Truskolaski / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

W Białymstoku zorganizowano ostatnio Marsz Równości z udziałem środowisk LGBT, jednocześnie w mieście odbywało się wiele innych manifestacji. Doszło do starć, co można było przewidzieć już wcześniej, a czego nie zrobiły władze miasta. Dzień później - na marszu w obronie rodziny - był spokój. Organizatorka tego wydarzenia Anna Kamińska w rozmowie z portalem Niezalezna.pl mówi o prezydencie Tadeuszu Truskolaskim: "Jest ostatnią kadencję prezydentem i doskonale zdaje sobie sprawę, że potknął się o własne sznurówki, pozwalając na organizację takiego marszu".

- Miasto Białystok jest miastem o poglądach konserwatywnych. Pozwalając na organizację takiego marszu, prezydent Truskolaski musiał zdawać sobie tego sprawę, że społeczeństwo tego nie przyjmie i wyjdzie na ulice po to, by się obronić i pokazać środowisku LGBT, że stawiamy opór i że nam się to bardzo nie podoba.

- mówi organizatorka Marszu dla Rodziny w Białymstoku, współpracująca z klubami "Gazety Polskiej".

O decyzji prezydenta Truskolaskiego, który zgodził się na marsz środowisk LGBT w podobnym czasie i miejscu, co na przykład zgromadzenie kibiców, Kamińska mówi wprost:

- Jest włodarzem, który rządzi miastem już jakiś czas. Jest ostatnią kadencję prezydentem i doskonale zdaje sobie sprawę, że potknął się o własne sznurówki, organizując taki marsz.

Według niej, decyzją, którą należało podjąć, był brak zgody na marsz środowisk LGBT w momencie, gdy wiadomo było, że może dość do starć z udziałem przedstawicieli środowisk o skrajnie odmiennych poglądach.

- Wiedział doskonale, że może się wycofać z organizacji marszu środowisk LGBT. Dlaczego tego nie zrobił? Wydaje mi się, że centrala nakazała mu zgodę na organizację tego marszu. Po pierwsze, skąd dowiedziały się o nim media, m.in. CNN czy Russia Today, które rzuciły się z komentarzami na ten marsz? Dodatkowo, widząc, że środowisko kibiców nawołuje się, żeby przyjechać, wiedział, że jest zagrożenie. Całe szczęście, że policja stanęła na wysokości zadania i nie dała się sprowokować. Mogło to się zakończyć źle.

- podkreśla Kamińska.

Zupełnie odmienna atmosfera panowała na marszu w obronie tradycyjnych wartości, a w szczególności rodziny, który odbył się dzień po skandalicznych wydarzeniach, także w Białymstoku.

- Mogłam marsz zorganizować w sobotę, ale zrobiłam to w niedzielę, bo zależało mi na tym, żeby społeczność Białegostoku przeszła w marszu bezpiecznie, spokojnie, bez zagrożeń. Jako organizator marszu, liczyłam się z tym, że w sobotę mogę narazić moich białostoczan na niebezpieczeństwo. Prezydent Truskolaski na pewno zdawał sobie z tego sprawę

- zaznacza Kamińska, która była organizatorem tego wydarzenia.

Tymczasem Tadeusz Truskolaski zapowiedział pozew sądowy przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi. Włodarza Białegostoku zabolały słowa, jakich Sakiewicz użył w jednym z wywiadów, gdy mówił, że prezydent stolicy Podlasia "stworzył powszechne zagrożenie", dopuszczając do marszu środowisk LGBT w tym samym czasie, co zjazd kibiców.

- Prezydent Truskolaski grozi palcem i tak naprawdę nie bardzo wie, jak się może przed tym obronić. Nie sądzę, że jest skłonny i gotowy do przyznania się do błędu. Bo jest popierany przez środowisko PO. Z ogromną troską patrzę na opozycję, która zamiast tworzyć program wyborczy, skupiła się na środowisku LGBT. Sami mają z tym problem i nie panują nad tym do końca.

- kończy Anna Kamińska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl