Prowokacja i głupota

  

„Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica” – słowa dr. Josefa Štrosmajera z serialu „Szpital na peryferiach” jak ulał pasują do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, a w rodzaju męskim do posła PO Piotra Misiły. Aż dziw bierze, że nie szybują obydwoje wysoko w przestworzach.

Oto tuż przed 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i niespełna miesiąc przed 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej na fladze z barwami LGBT Piotr Misiło umieszcza znak Polski Walczącej, prezydent Dulkiewicz zaś zaprasza do „radosnego świętowania 1 września”. Druty, tortury, obozy koncentracyjne w wykonaniu niemieckich sadystów były codziennością w czasach II wojny światowej; potworności z czasu Powstania Warszawskiego – bestialskie mordowanie powstańców, rzeź ludności cywilnej mają być okazją do „radości” i do zawieszania znaku kotwicy na gejowskiej fladze. Brak słów na takie zachowania – można to skwitować jedynie tak: skrajne niedouczenie i głupota. Widać, że pani Dulkiewicz i pan Misiło są impregnowani na wiedzę i dzięki Bogu, że Westerplatte jest częścią Muzeum II Wojny Światowej. Gdyby było inaczej, zapewne pani Dulkiewicz raczyłaby nas tam „radosnym świętowaniem”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts