Żołnierze armii USA oddali hołd powstańcom. „Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!”

Amerykańscy żołnierze składają hołd powstańcom / twitter.com/screenshot/@USEmbassyWarsaw

  

75 lat temu w Warszawie wybuchło powstanie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W związku z rocznicą w stolicy już od wczoraj odbywają się liczne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych. Hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego oddali amerykańscy żołnierze pełniący służbę w Polsce.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie zamieściła na Twitterze krótki film okolicznościowy, w związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Żołnierze armii USA pracujący w Polsce postanowili w ten sposób uczcić heroiczną i osamotnioną walkę powstańców, której celem była niepodległa Polska.

"Odwaga, hart ducha, bohaterstwo, heroizm, patriotyzm, poświęcenie, determinacja, walka o wolność. Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego. Pamiętamy"

- mówią żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, po czym oddają honorowy salut powstańcom.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.

Dowództwo Armii Krajowej zakładało, że Armii Czerwonej zależeć będzie ze względów strategicznych na szybkim zajęciu Warszawy. Przewidywano, że kilkudniowe walki zostaną zakończone przed wejściem do miasta sił sowieckich. Oczekiwano również pomocy ze strony aliantów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Druga śmiertelna ofiara koronawirusa we Francji

/ pixabay.com/geralt

  

Drugi przypadek śmiertelny wśród zakażonych koronawirusem we Francji potwierdziło dzisiaj ministerstwo zdrowia. W nocy z wtorku na środę zmarła jedna z trzech osób, u których we wtorek stwierdzono obecność tego patogenu. W kraju odnotowano dotąd 17 zakażeń.

Druga ofiara śmiertelna to 60-letni mężczyzna; jest on pierwszym Francuzem wśród dwójki zmarłych. Pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa we Francji, a zarazem pierwszą w Europie, był chiński turysta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts