Trzy znamienne dni

  

Zapowiedź trzydniowej wizyty prezydenta USA w Polsce, nie wnikając w szczegóły, jest potwierdzeniem bliskich strategicznych relacji obu naszych państw. Potwierdzeniem woli wzmocnienia politycznej i wojskowej obecności amerykańskiej w Europie Środkowej z Polską jako głównym sojusznikiem regionalnym.

Bliskie relacje polsko-amerykańskie zwiększają atrakcyjność Polski dla innych państw w regionie, obawiających się Rosji i szukających protekcji amerykańskiej, gdyż obecnie to nasz kraj staje się niejako centrum jej dystrybucji. Data przyjazdu Donalda Trumpa, prócz znaczenia symbolicznego, związanego z historią Polski, jest potwierdzeniem skuteczności prowadzonej przez PiS polityki zagranicznej w najważniejszym jej wymiarze – wymiarze bezpieczeństwa, wzmacnia zatem przed wyborami obóz rządzący. Z perspektywy amerykańskiej to ukłon w stronę elektoratu polonijnego i sygnał dla amerykańskiej opinii publicznej, że polityka obecnej administracji jest skuteczna w zakresie redukcji kosztów ciążących na barkach podatników amerykańskich poprzez promocję tych sojuszników, którzy sami przyjmują istotny udział finansowy w budowie systemu bezpieczeństwa międzynarodowego z USA w roli głównej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts