Książę Harry nie chce mieć gromadki dzieci! Bo... martwi się o środowisko

książę Harry / By E. J. Hersom - Ten plik jest fragmentem innego pliku: Prince Harry speaks during the opening ceremonies of the 2017 Invictus Games (37232242166).jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62765873

  

Książę Harry w wywiadzie dla wrześniowego brytyjskiego wydanie Vouge'a przyznał, że chce mieć maksymalnie dwójkę dzieci. Wszystko dlatego, że... troszczy się o środowisko. Książę najwyraźniej uwierzył w lansowane od pewnego czasu absurdalne teorie, zgodnie z którymi... to właśnie dzieci są przyczyną postępującej zmiany klimatu.

Wrześniowe wydanie brytyjskiego Vouge'a redagowała gościnnie Meghan Markle. Znajdzie się w nim rozmowa jej męża - księcia Harry'ego z prymatologiem Jane Goodall. 

Rozmowa poświęcona była zmianom klimatu, które najwyraźniej mocno księcia poruszają. 

Jane Goodall z kolei przeżywała, że to co się dzieje z planetą jest "przerażające" i nawiązała do tego, że parze urodziło się właśnie dziecko.

Zawsze chciałem się upewnić. Nawet, kiedy jeszcze nie miałem dzieci, ani zanim nawet zacząłem marzyć o posiadaniu dzieci...
– mówił książę, kiedy Goodall przerwała mu słowami: "Ale niezbyt wiele dzieci!".

Wtedy Harry przyznał, że z troski o środowisko... chce mieć maksymalnie dwójkę dzieci. Dodał, że chciałby przekazać przyszłym pokoleniom naszą planetę w jak najlepszym stanie.

Podobne teorie głosiła już niedawno była niemiecka poseł SPD, a teraz nauczycielka Verena Brunschweiger napisała książkę, w której przekonuje, „dzieci to najgorsza rzecz, jaką można zrobić dla środowiska”.
 
„Ci, którzy żyją bez samochodu, powodują zmniejszenie emisji o 1,4 tony CO2, z kolei recykling pozwala zmniejszyć emisję CO2 o 0,2 tony. Za dziecko, którego nie będziemy mieli, możemy zaoszczędzić 58,6 ton CO2 rocznie”.
- przekonywała.
[polecem:https://niezalezna.pl/261948-paranoja-nauczycielka-i-byla-poslanka-twierdzi-ze-dzieci-szkodza-srodowisku]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Politycy KO poszli na zakupy, aby pokazać paragony. I wpadli w pułapkę... Hitem "mortadela włoska"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Politycy Koalicji Obywatelskiej ruszyli na zakupy i na Twitterze zaczęli chwalić się paragonami w ramach akcji "Stop drożyźnie". Nie wiem co chcieli osiągnąć, ale efekt pewnie ich zaskoczył. Bo internauci szybko wychwycili kilka absurdów.

Politycy Koalicji Obywatelskiej w ramach przedwyborczej kampanii ruszyli do sklepów, a następnie wrzucili na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia zakupionych towarów i - co najważniejsze - paragonów. Wszystko to w ramach akcji #StopDrożyźnie, która ma wykazać rzekomy wzrost cen artykułów spożywczych.

W akcji fotografowania paragonów nie obyło się jednak bez pewnych "kwiatków". Była minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas w sobotę poinformowała na Twitterze za "podstawowe zakupy" - i to "bez mięsa, napojów, pieczywa" - zapłaciła blisko 50 złotych.

Internauci szybko dostrzegli, że choć miało być "bez mięsa", to na jednym z paragonów wyraźnie widnieje pozycja "schab wiejski", a ten raczej do nabiału się nie zalicza. Na wpis jednego z internautów że "schab od dziś to nie mięso", posłanka wytłumaczyła, że "to schab pieczony, zamiast szynki do chleba", co niewątpliwie w istotny sposób zmieniło sprawę i schab stracił na "mięsności".

Pozostając w kręgu wyrobów mięsnych, internauci zwrócili uwagę na akcję paragonową w wykonaniu innej parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej, Anny Białkowskiej. Posłanka wrzuciła zdjęcie paragonu na kwotę nieco ponad 200 złotych, gdzie znalazła się między innymi kupowana niemal codziennie przez Polaków włoska mortadela za blisko 45 złotych za kilogram.

Co więcej, twitterowicze domagali się pokazania całego paragonu - za produkty widniejące na zamieszczonym przez posłankę zdjęciu cena wyniosła łącznie nieco ponad 100 złotych.

Paragonami na Twitterze pochwalili się również inni parlamentarzyści KO, m.in. Bogdan Klich czy Arkadiusz Myrcha, który odnosząc się do bliżej nieokreślonej przeszłości westchnął, że "niedawno za takie zakupy płacił 40 zł".

Internauci również wpisu Myrchy nie pozostawili bez komentarza.

Przypomniano też, że "niedawno" 50 złotych można było wykorzystać na zupełnie inne zakupy... 

Chodzi o sprawę kamienicy przy ul. Hożej 25a w Warszawie. 

"Antykwariusz Marek M. nabył roszczenia do połowy Hożej 25a za 500 zł od jednej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli. W 2008 r. uzyskał od miasta prawa do tej nieruchomości, wraz z drugą 85-letnią spadkobierczynią, od której potem odkupił jej udział za 50 zł. Następnie doprowadził do usunięcia lokatorów" - pisaliśmy w listopadzie 2017 r. na naszych stronach.

[polecam:https://niezalezna.pl/208790-stoleczni-urzednicy-z-zarzutami-ws-reprywatyzacji-hozej-25]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl