Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes NBP: nic nie upoważnia nas do myślenia o inflacji na poziomie dwudziestu iluś procent, którą niektórzy straszą • • • Glapiński: "Dalsze podwyższanie stóp mroziłoby gospodarkę, bez efektu na inflację - takie jest ustalanie z wczoraj. Ale w listopadzie z nową projekcją możemy podjąć inną decyzję" • • • Prezes NBP: mam nadzieję, że pierwsza obniżka stóp będzie możliwa pod koniec przyszłego roku • • •

Uwaga, to się dzieje naprawdę: Holland stawia prezesa PiS jako przykład... charyzmy!

Agnieszka Holland stawiająca Jarosława Kaczyńskiego jako wzór politycznej charyzmy - brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Taką opinię wyraziła słynąca z braku przychylności dla ekipy rządzącej twórczyni. Co więcej - dostało się Czarzastemu, Zandbergowi i Biedroniowi. Ten ostatni, zdaniem Holland, swoją charyzmę "tanio przehandlował za mandat w Brukseli".

Agnieszka Holland
fot. YouTube/mat.pras.

Pod wpisem byłego dziennikarza "Wyborczej" Piotra Pazińskiego, który w ostrych słowach skrytykował "program" opozycji, rozgorzała gorąca dyskusja.

"Wybory za pasem, wygrana PiSu w kieszeni, a Grzegorz Schetyna, bez głowy, bez programu, bez cienia myśli, bez charyzmy i bez jakiejkolwiek wizji przyszłości, zajmuje się wyjmowaniem kandydatów na posłów z drugiej koalicji opozycyjnej, która po latach niepowodzeń ma minimalne, ale jednak szanse na zmianę na scenie politycznej"

- pisze na Facebooku Piotr Paziński, pisarz i publicysta, były dziennikarz "Gazety Wyborczej".

"PO jest nicością. Jest polityczną mezogleją bez właściwości, przegotowanym, wstrętnym krupnikiem, kotletem pożarskim odgrzanym w śmierdzącej mikrofalówce. Jest tak powabna jak zimne frytki nasiąknięte starym olejem silnikowym z zepsutej motorówki"

- dodaje publicysta (cały post można przeczytać poniżej):

Najciekawsza jednak zdaje się dyskusja, którą wywołał wpis publicysty. Okazało się, że udział w niej wzięła sama Agnieszka Holland, która od lat słynie z niepochlebnych opinii pod adresem partii rządzącej. Tym razem, o dziwo, dostało się... opozycji. I to jak! Sami zobaczcie:

"Może po prostu Polacy politycy, poza Kaczyńskim, pozbawieni są tej słynnej charyzmy? I lubią nastrój peerelowskich spelunek?"

- pyta Holland pod wpisem dziennikarza.

"Życzę powodzenia nowej lewicowej koalicji, wydaje się być ostatnia szansa na głosowanie bez zbytniego obrzydzenia, ale nie wmówicie mi, ze Czarzasty ma charyzmę, zaś Zandberg o swojej dawno zapomniał a Biedron swoją tanio przehandlował za mandat w Brukseli.... może naprawdę musimy czekać na jakiegoś nowego Mesjasza? Który przyjdzie budować na zgliszczach?".

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#wybory #opozycja #Jarosław Kaczyński #Piotr Paziński #Agnieszka Holland

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo