Są środki na podwyżki dla nauczycieli

/ twitter.com/MEN_GOV_PL

  

- Znaleźliśmy zdecydowaną większość środków, potrzebnych na realizację podwyżek dla nauczycieli - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski przypomniał w radiowej Jedynce, że od września nauczyciele otrzymają kolejną już w tym roku, po styczniowej, podwyżkę płac.

"W związku z nowelizacją Karty nauczyciela, która przewiduje te podwyżki, potrzebne są dodatkowe pieniądze. Zdecydowana większość potrzebnych środków znajdzie się dodatkowo w budżecie, w ramach przesunięć wewnątrzbudżetowych, bez potrzeby nowelizowania go"

- powiedział minister edukacji.

Dodał, że ostatecznie z budżetu udało się uzyskać miliard złotych.

"Nie mówię, że jest to kwota, która w całości pokryje koszty podwyżki, ale znaleźliśmy zdecydowaną większość tych środków, potrzebnych na realizację podwyżek"

- podkreślił.

Przypomniał jednocześnie, że "jeszcze niedawno część mediów twierdziła, że większość kosztów podwyżki zostanie przerzucona na samorządy, a tak nie jest".

Dariusz Piontkowski wskazał również, że "zmiana Karty nauczyciela wprowadza minimalną wysokość dodatku za wychowawstwo w wysokości 300 złotych".

"Przy tej okazji nowelizujemy także rozporządzenie, które wskazuje jednoznacznie, że nauczyciele przedszkoli, nauczyciele wychowawcy pracujący w przedszkolach także mają prawo do dodatku za wychowawstwo, ale jego wysokość będą ustalały samorządy".

Jego zdaniem, to jest "wyjście naprzeciw postulatom także samorządów, które mówiły, że nie wiadomo, czy taki dodatek się należy".

Szef MEN zwrócił uwagę, że "nawet związki zawodowe mówią o tym, że trzeba całościowo rozmawiać o systemie wynagradzania nauczycieli - z jednej strony doprowadzić do ich uproszczenia, ale padają także radykalne postulaty, aby np. państwo jednoznacznie przyjęło na siebie ciężar wynagrodzeń osobowych".

"Ja przypomnę, że dzisiaj już także samorząd może spokojnie dopłacać, jeśli uzna, że z jakiegoś powodu warto docenić pracę nauczycieli (...) albo przez większe dodatki motywacyjne, albo przez zwiększenie płacy zasadniczej (samorząd) może zwiększyć wynagrodzenie nauczycieli. Tutaj przeszkód prawnych nie ma"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. Zmarło 12 osób

  

W Iranie odnotowano kolejne cztery ofiary śmiertelne koronawirusa; tym samym liczba zmarłych wzrosła do 12 - poinformowała w poniedziałek irańska agencja ISNA, powołując się na ministerstwo zdrowia.

- Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w Iranie (z powodu koronawirusa) zakażonych jest 47 osób; 12 osób zmarło

 - podała ISNA, powołując się na deputowanego Assadollaha Abbasiego. Przekazał on, że najnowszy bilans ogłosił minister zdrowia Said Namaki na zamkniętej sesji irańskiego parlamentu w sprawie koronawirusa.

Większość przypadków koronawirusa wystąpiła w mieście Kom w środkowym Iranie, ale w ciągu ostatnich kilku dni wirus szybko rozprzestrzenił się w czterech innych miastach, w tym w stolicy, Teheranie.

Deputowany przekazał, że źródłem zakażenia były osoby, które przyjechały do Iranu z Chin, Pakistanu i Afganistanu.

W piątek Irańczycy głosowali w wyborach parlamentarnych; wielu głosujących szło do urn wyborczych w maskach ochronnych. Irańczycy gromadzą zapasy środków do dezynfekcji rąk

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts