Zatrzymać antydemokratyczne siły

  

POstkomuna zapowiada wyrzucanie z mediów publicznych dziennikarzy, którzy jej się nie podobają. W mediach „zaprzyjaźnionych” dzieje się tak od lat – dziennikarze wylatywali z pracy za niewystarczającą gorliwość wobec POstkomuny z różnych tytułów, łącznie z „Rzeczpospolitą” i „Faktem”.

PO stawia sprawę wprost – jeśli wygra wybory, będzie wyrzucać dziennikarzy i wymienia nazwiska. Ba, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska zapowiada powołanie nowej komisji weryfikacyjnej, która tak jak w stanie wojennym wyrzucała dziennikarzy za sympatię do Solidarności i nie dość gorliwe służenie PZPR, tak teraz będzie „weryfikować” pracowników mediów publicznych. W tym celu ma być powołana Rada Interesu Publicznego składająca się z przedstawicieli różnych środowisk. Łatwo sobie wyobrazić, kto z akolitów POstkomuny zająłby się taką weryfikacją, wystarczy zajrzeć do „Gazety Wyborczej”. Na szczęście dla wolności słowa w Polsce szanse na przejęcie władzy przez PO nie są duże – niemniej istnieją. Warto potraktować poważnie te zapowiedzi rodem z głębokiego stanu wojennego – jeśli mamy mieć wolność mediów, trzeba zrobić wszystko, by ta wprost antydemokratyczna formacja nigdy nie odzyskała władzy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts