Pawłowicz nie zostawia suchej nitki na "pożegnalnym sondażu". Pytali o jej odejście z polityki

Prof. Krystyna Pawłowicz / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Prof. Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką i nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. W jednym z internetowych sondaży starano się udowodnić, że większość Polaków cieszy się z tego faktu. Jednak nic z tych rzeczy - sama poseł PiS w swoim stylu skomentowała wyniki tego sondażu, a na Twitterze nie brakuje komentarzy w jej obronie.

"Rzeczpospolita" przeprowadziła sondaż, w którym zadała pytanie: Czy Krystyna Pawłowicz powinna odejść z polityki? Dodajmy, że pytanie niezasadne, bowiem decyzja została podjęta już dawno. Prof. Pawłowicz ogłosiła, że jej polityczna misja dobiegła końca i jesienią nie będzie ubiegać się o miejsce w Sejmie.

Przejdźmy jednak do wyników tego sondażu - aż 62 procent ankietowanych uznało, że prof. Pawłowicz powinna odejść z polityki, odmienne zdanie miało 10 procent badanych, a 28 procent wskazało odpowiedź "nie mam zdania".

W swoim stylu te wyniki postanowiła skomentować sama prof. Pawłowicz.

"Gdybym kierowała się waszymi "sondażami" i "opiniami" to już nie byłoby mnie na tym świecie, bo większość waszych fanów życzy mi, bym w ogóle odeszła z tego świata"

- napisała poseł PiS w odpowiedzi na sondaż.

Prof. Krystyna Pawłowicz często pada ofiarą ataków hejterów. Dotyczy to zarówno anonimowych internetowych trolli, jak i polityków związanych z "totalną opozycją". Wystarczy przypomnieć sobie takie wypowiedzi, jak np. "Bujaj się wariatko" ze strony byłego szefa MSZ (za czasów PO-PSL), a obecnego europosła Koalicji Europejskiej Radosława Sikorskiego.

W tym przypadku murem za prof. Pawłowicz stanęli internauci. Pod jej wpisem aż roi się od pozytywnych komentarzy. Niektórzy zachęcają nawet, by Pawłowicz pozostała w polityce. Jednak, jak mówi, decyzja jest już definitywnie podjęta.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Świat ogarnęła obawa przed koronawirusem. WHO przedstawiło stanowisko w tej sprawie

/ quimono

  

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronawirusa, ale może się to okazać konieczne - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.

"Nie łudźmy się. W Chinach jest sytuacja nadzwyczajna" - oznajmił Ghebreyesus. Jak wyjaśnił, fakt, iż WHO nie ogłasza międzynarodowej sytuacji nadzwyczajnej w związku z pojawieniem się koronawirusa, nie oznacza, że nie traktuje tej sytuacji bardzo poważnie. Zapewnił, że WHO śledzi rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się choroby "co minutę".

"Wiemy, że w Chinach dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, ale na razie wygląda na to, że zarażenia ograniczają się do rodzin i pracowników służby zdrowia opiekujących się chorymi"

- powiedział Ghebreyesus. Podkreślił jednak, że na razie "nie ma żadnego dowodu" na to, że również poza Chinami dochodzi do przenoszenia się wirusa między ludźmi, "co nie oznacza, że do tego nie dojdzie".

Szef WHO uznał, że kroki podjęte przez władze Chin, aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa "są właściwe". "Mamy nadzieję, że będą one zarazem skuteczne i krótkotrwałe" - dodał.

Podkreślił, że rolą jego organizacji jest dostarczanie rekomendacji opartych na ustaleniach naukowych, a "w ostatecznym rozrachunku suwerenny kraj sam podejmuje decyzje, by robić to, co jego zdaniem jest słuszne" w takich sytuacjach.

Wcześniej w czwartek władze chińskich prowincji Hubei i Guangdong ogłosiły pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego koronawirusa, wywołującego groźne zapalenie płuc. W Hubei znajduje się miasto Wuhan, gdzie wybuchła epidemia tego groźnego wirusa. Także władze Pekinu podjęły kilka decyzji, wiążących się z koronawirusem. Postanowiono np. zamknąć dla turystów od soboty do odwołania Zakazane Miasto, dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing, znajdujący się w centrum stolicy Chin.

Zgodnie z zarządzeniem do walki z wirusem zmobilizowane zostały wszystkie departamenty rządów prowincji. W stan gotowości postawiony został cały personel medyczny oraz wszystkie przedsiębiorstwa, mogące wspomóc walkę z epidemią.

Zakazano także organizowania imprez masowych, wstrzymano pracę przedsiębiorstw i instytucji edukacyjnych oraz ograniczono dostęp do obszarów potencjalnie niebezpiecznych.

W Wuhan czasowo wstrzymano komunikację miejską, a także transport pasażerski z i do tego miasta. Mieszkańcom zalecono, aby nie opuszczali miasta, a podróżnym, by go omijali.

Miasto ma otrzymać pomoc rządową na walkę z koronawirusem. Chińskie ministerstwo finansów poinformowało w czwartek, że przeznacza 1 miliard juanów (145 mln dolarów) na sfinansowanie działań, mających na celu powtrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii.

W Chinach doszło do 644 przypadków zarażenia nowym koronawirusem, a 18 zarażonych zmarło. Poza Chinami po jednym przypadku nowego koronawirusa wykryto w: Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, USA i Arabii Saudyjskiej, a dwa przypadki odkryto w Wietnamie. Podejrzenie zarażenia pojawiło się także w Meksyku.

WHO przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts