"Rzeczpospolita" przeprowadziła sondaż, w którym zadała pytanie: Czy Krystyna Pawłowicz powinna odejść z polityki? Dodajmy, że pytanie niezasadne, bowiem decyzja została podjęta już dawno. Prof. Pawłowicz ogłosiła, że jej polityczna misja dobiegła końca i jesienią nie będzie ubiegać się o miejsce w Sejmie.

Przejdźmy jednak do wyników tego sondażu - aż 62 procent ankietowanych uznało, że prof. Pawłowicz powinna odejść z polityki, odmienne zdanie miało 10 procent badanych, a 28 procent wskazało odpowiedź "nie mam zdania".

W swoim stylu te wyniki postanowiła skomentować sama prof. Pawłowicz.

"Gdybym kierowała się waszymi "sondażami" i "opiniami" to już nie byłoby mnie na tym świecie, bo większość waszych fanów życzy mi, bym w ogóle odeszła z tego świata"

- napisała poseł PiS w odpowiedzi na sondaż.

Prof. Krystyna Pawłowicz często pada ofiarą ataków hejterów. Dotyczy to zarówno anonimowych internetowych trolli, jak i polityków związanych z "totalną opozycją". Wystarczy przypomnieć sobie takie wypowiedzi, jak np. "Bujaj się wariatko" ze strony byłego szefa MSZ (za czasów PO-PSL), a obecnego europosła Koalicji Europejskiej Radosława Sikorskiego.

W tym przypadku murem za prof. Pawłowicz stanęli internauci. Pod jej wpisem aż roi się od pozytywnych komentarzy. Niektórzy zachęcają nawet, by Pawłowicz pozostała w polityce. Jednak, jak mówi, decyzja jest już definitywnie podjęta.