Klepacka pewnie sięgnęła po mistrzostwo. Brązowa medalistka igrzysk z Londynu w 2012 roku wygrała siedem z dziewięciu wyścigów, natomiast w dwóch pozostałych najlepsza okazała się Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy stanęła jednak na najniższym stopniu podium, a druga była jej klubowa koleżanka Małgorzata Białecka.

33-letnia reprezentantka Legii po raz siódmy z rzędu okazała się najlepsza w kraju. W 2012 roku w Gdańsku zwyciężyła Białecka, ale wtedy Klepackiej, z powodu choroby, zabrakło na starcie.

„W każdym krajowym czempionacie, w którym brałam udział, zarówno w gronie seniorek jak i juniorek, i to nie tylko w klasie RS:X, ale wcześniej także w Mistralu i Aloha, zawsze zajmowałam pierwsze miejsce”

- przypomniała warszawianka.

Zdecydowanie bardziej zacięta rywalizacja była wśród mężczyzn. W dziewięciu startach Paweł Tarnowski i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zgromadzili taką samą liczbę punktów, ale lepszy okazał się sopocianin, który miał mniejszą „odrzutkę”.

„W pierwszym niedzielnym wyścigu trochę pogubiłem się na trasie, natomiast w drugim na jego początku. Zająłem w nich drugie miejsce za Piotrem i żeby wywalczyć złoty medal musiałem go pokonać w ostatnim starcie. I trzeci wyścig wyszedł mi tak jak powinien”

- zrelacjonował mistrz Polski.

Tym samym Tarnowski przerwał hegemonię broniącego tytułu i trzeciego w generalnej klasyfikacji Radosława Furmańskiego (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą), który triumfował w tych zawodach trzy razy z rzędu. Z kolei 25-letni mistrz Europy z 2015 roku wywalczył złoty medal w 2012 i 2014 roku. Czwarte miejsce zajął w Gdyni dwukrotny olimpijczyk Grek Byron Kokkalanis.

To były pierwsze w tym roku mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Rozegrano je wcześniej niż zazwyczaj, bo pod koniec września na włoskim jeziorze Garda zaplanowano mistrzostwa świata seniorów w klasie RS:X. A właśnie we wrześniu biało-czerwoni rywalizują w krajowym czempionacie klas olimpijskich.

Zmagania deskarzy odbyły się także w ramach jubileuszowej 20. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days. W poniedziałek w Gdyni rozpoczną się mistrzostwa świata w klasie 29er. W imprezie będzie rywalizować 175 załóg z 27 krajów, a w tym gronie jest także 10 polskich ekip.