Śledzińska-Katarasińska z Lisem planują czystkę w TVP. Pokłócili się o stosy i sądy ludowe

Iwona Śledzińska-Katarasińska i Tomasz Lis / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska/By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45314300

  

Publiczne media są obecnie "solą w oku" totalnej opozycji oraz sprzyjających im mediów i dziennikarzy. Pewnych faktów i zdarzeń nie można już, tak jak to było przed laty, okryć zasłoną milczenia. Nic więc dziwnego, że niektórzy snują już plany, co zrobią, po ewentualnej zmianie władzy. Dziennikarz Tomasz Lis wykazał w kwestii przyszłych "porządków" w TVP wręcz rewolucyjny radykalizm, z czym nie zgodziła się do końca polityk PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska. Zdaniem posłanki nie można dopuścić do tworzenia stosów i sądów ludowych. Co do konieczności "spacyfikowania" konserwatywnych dziennikarzy oboje są zgodni.

"(...) Ja proponuję natychmiastowe wyrzucenie wszystkich propagandzistów, skasowanie Wiadomości, zatrudnienie nowych ludzi i stworzenie nowego programu"

- zaapelował Tomasz Lis, przywołując wypowiedź posłanki PO, Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, która była troszkę bardziej wyrozumiała dla obecnych dziennikarzy TVP.

Posłanka Platformy, mimo, że podziela zdanie Lisa w sprawie - jak to ujęła - "rozprawy z propagandzistami", to jednak zwróciła uwagę na szczególny radykalizm naczelnego "Newsweeka". 

"Tomasz Lis proponuje radykalne i natychmiastowe rozprawienie się z propagandzistami z TVP. Jestem za tylko czekam na rozwiązania prawne które to umożliwią"

- napisał posłanka PO na Twitterze.

Kłótnię w rodzinie chętnie komentowali internauci, m.in. wskazując na  hipokryzję ludzi, którzy lubią się często powoływać na demokrację, praworządność i konstytucję.

Posłance Platformy przypomniano także archiwalne wystąpienie sejmowe Joanny Lichockiej, w którym poseł PiS wymieniała nazwiska zwolnionych z pracy konserwatywnych dziennikarzy, po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


4,7 tys. zakażonych w Rosji

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/DonatoNasuti/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W Rosji liczba zakażeń koronawirusem sięgnęła 4 731 po tym, jak w ciągu ostatniej doby odnotowano 582 nowe przypadki infekcji - podał dziś specjalny sztab powołany przez władze. Od początku pandemii Covid-19 zmarły 43 osoby, w tym 9 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Większość nowych zakażeń zarejestrowano w Moskwie - 434. W obwodzie moskiewskim odnotowano 49 nowych przypadków koronawirusa, w Petersburgu - 15, a w obwodzie briańskim w centralnej Rosji - 12. Ogółem według stanu na sobotę rano koronawirus zarejestrowano w 78 regionach Federacji Rosyjskiej spośród ponad 80.

Od początku pandemii w Rosji wyzdrowiało 333 pacjentów z Covid-19, w tym 52 osoby wypisane zostały ze szpitali w ciągu ostatniej doby.

Jak poinformowały władze stolicy, spośród 434 nowych zakażeń w Moskwie niemal połowę (210) wykryto u ludzi w wieku poniżej 45 lat. Koronowirus potwierdzono także u 14 dzieci.

Moskwa, w której mieszka co najmniej kilkanaście milionów ludzi, pozostaje głównym ośrodkiem zachorowań w Rosji. Spośród obecnie zarejestrowanych 4 731 zakażeń w całym kraju na stolicę przypadło do tej pory 3 357 przypadków.

W walce z koronawirusem Rosja obecnie podąża zgodnie z optymistycznym scenariuszem - powiedziała szefowa państwowego urzędu Rospotriebnadzor Anna Popowa. "Obecnie bierzemy pod uwagę kilka scenariuszy - zarówno najbardziej korzystny, optymistyczny, jak i najbardziej niekorzystny. Dziś Rosja podąża według optymistycznego scenariusza" - oceniła Popowa w telewizji państwowej Rossija 1.

W Rosji do końca kwietnia obowiązują dni wolne od pracy. W Moskwie mieszkańcy mają obowiązek przestrzegania zasad samoizolacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts