Śledzińska-Katarasińska z Lisem planują czystkę w TVP. Pokłócili się o stosy i sądy ludowe

Iwona Śledzińska-Katarasińska i Tomasz Lis / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska/By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45314300

  

Publiczne media są obecnie "solą w oku" totalnej opozycji oraz sprzyjających im mediów i dziennikarzy. Pewnych faktów i zdarzeń nie można już, tak jak to było przed laty, okryć zasłoną milczenia. Nic więc dziwnego, że niektórzy snują już plany, co zrobią, po ewentualnej zmianie władzy. Dziennikarz Tomasz Lis wykazał w kwestii przyszłych "porządków" w TVP wręcz rewolucyjny radykalizm, z czym nie zgodziła się do końca polityk PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska. Zdaniem posłanki nie można dopuścić do tworzenia stosów i sądów ludowych. Co do konieczności "spacyfikowania" konserwatywnych dziennikarzy oboje są zgodni.

"(...) Ja proponuję natychmiastowe wyrzucenie wszystkich propagandzistów, skasowanie Wiadomości, zatrudnienie nowych ludzi i stworzenie nowego programu"

- zaapelował Tomasz Lis, przywołując wypowiedź posłanki PO, Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, która była troszkę bardziej wyrozumiała dla obecnych dziennikarzy TVP.

Posłanka Platformy, mimo, że podziela zdanie Lisa w sprawie - jak to ujęła - "rozprawy z propagandzistami", to jednak zwróciła uwagę na szczególny radykalizm naczelnego "Newsweeka". 

"Tomasz Lis proponuje radykalne i natychmiastowe rozprawienie się z propagandzistami z TVP. Jestem za tylko czekam na rozwiązania prawne które to umożliwią"

- napisał posłanka PO na Twitterze.

Kłótnię w rodzinie chętnie komentowali internauci, m.in. wskazując na  hipokryzję ludzi, którzy lubią się często powoływać na demokrację, praworządność i konstytucję.

Posłance Platformy przypomniano także archiwalne wystąpienie sejmowe Joanny Lichockiej, w którym poseł PiS wymieniała nazwiska zwolnionych z pracy konserwatywnych dziennikarzy, po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar na rosyjskim lotniskowcu

/ https://twitter.com/modern_syndrome

  

- Na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow w trakcie prac remontowych w Murmańsku doszło do pożaru. Jedna osoba jest poszkodowana - poinformowały rosyjskie media. Ogień wybuchł w pierwszej komorze na drugim pokładzie lotniskowca.

Agencja TASS relacjonuje, że z górnego pokładu okrętu wydobywa się gęsty czarny dym. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl