ONR ramię w ramię z neonazistami z Niemiec! Wezmą udział w lizbońskiej konferencji radykałów

10 sierpnia odbędzie się w Lizbonie konferencja skrajnie nacjonalistycznych i neonazistowskich ruchów politycznych. Wśród mówców będzie sekretarz Obozu Narodowo-Radykalnego Adrianna Gąsiorek. A także Mattias Deyda z neonazistowskiej, niemieckiej partii Die Rechte.

Konferencję organizuje Portugalczyk Mario Machado i kierowany przez niego ruch Nova Ordem Social. Machado to znany działacz nacjonalistyczny, założyciel i były lider portugalskiej frakcji neonazistowskiego ugrupowania Hammerskins. Poza tym ma na koncie sporo czynów przestępczych. W 1995 r. został skazany na 4 lata i 3 miesiące więzienia za udział w śmiertelnym pobiciu mężczyzny pochodzenia afrykańskiego. W 2007 r. Machado usłyszał inny wyrok: 7 miesięcy więzienia za nielegalne posiadanie broni. W 2016 r. został skazany na 7 lat pozbawienia wolności za porwanie i kradzież.

Oprócz Machado w konferencji wezmą udział Josele Sanchez (Hiszpania), Błagowest Asenow (Bułgaria), Francesca Rizzi (Włochy),  Yvan Benedetti (Francja) i Niemiec Mattias Deyda. Ten ostatni reprezentował będzie niemieckich neonazistów z Die Rechte. Christian Worch, założyciel tej formacji, jest znany m.in. z organizacji marszów upamiętniających jednego z czołowych działaczy NSDAP Rudolfa Hessa. A sama Die Rechte regularnie maszeruje w neonazistowskich pochodach w różnych miastach Niemiec. 

W tym oto "zacnym" gronie znajdzie się też 10 sierpnia Adrianna Gąsiorek, sekretarz ONR. Partii skrajnych nacjonalistów - ale czy rzeczywiście jeszcze polskich?  

 

 

Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo