Niebywałe chamstwo PO i Palikota

  

Niebywale skandaliczne zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota, którzy podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, krzyczeli „zadzwoń do brata”.

- Te słowa padły z ław zajmowanych przez posłów Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota. To było niebywały skandal. Nie spotkałem się z takim chamstwem – mówi Niezależnej.pl poseł PiS Jan Dziedziczak.

Chwilę po prezesie PiS na mównicę sejmową wszedł Janusz Palikot. I popisał się chamstwem na niespotykaną skalę. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński wysłał na śmierć brata do Smoleńska. Jak dodał rzecznik PiS Adam Hofman, w czasie przemówienia Kaczyńskiego na sali sejmowej ze strony, gdzie zasiada Palikota i posłowie jego ugrupowania padły słowa "zadzwoń do Lecha, zadzwoń do brata".

Natychmiast na te słowa zareagował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, który zażądał przerwy i zwołania Konwentu Seniorów. Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o wykluczenie Palikota z obrad Sejmu.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że stenogram z dzisiejszych obrad Sejmu skierowała do sejmowej Komisji Etyki „celem rozstrzygnięcia o zachowaniach etycznych lub nieetycznych na tej Sali”. Dopytywana przez dziennikarzy powiedziała, że ze stenogramów sejmowych nie wynika, kto wypowiedział słowa „zadzwoń do brata”. - Jest tylko i wyłącznie dopisek, że „z sali pada niezidentyfikowany głos” - dodała. Zaznaczyła, że osoba, która pisała stenogram, nie dostrzegła, kto wypowiedział te słowa. - Na pewno to nikt z pierwszego rzędu - dodała.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

NATO chce dalszej współpracy z Kijowem

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/NATO

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w dzisiejszej rozmowie telefonicznej prezydentowi elektowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach. Stoltenberg zapewnił go o wsparciu Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy.

„Właśnie rozmawiałem z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim. Pogratulowałem mu zwycięstwa i zaprosiłem go do odwiedzenia w najbliższej przyszłości kwatery głównej NATO. NATO będzie nadal zapewniać Ukrainie zdecydowane polityczne i praktyczne wsparcie”

 - napisał dziś wieczorem na Twitterze Stoltenberg.

Zełenski, showman i producent telewizyjnych programów kabaretowych wygrał niedzielne wybory na Ukrainie z ogromną przewagą. Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy otrzymał on 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petro Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

Ukraina w czasie prezydentury Poroszenki podkreślała swoje aspiracje euroatlantyckie. Choć kraj ten nie należy do Sojuszu, Poroszenko był zapraszany na spotkania przywódców państw NATO. Współpraca z Kijowem zacieśniła się po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 r.

W czerwcu 2017 r. ukraiński parlament zdefiniował prawnie, że członkostwo w NATO jest strategicznym celem polityki zagranicznej i bezpieczeństwa tego państwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl