Klepacka i Furmański na czele stawki

Zdjęcie ilustracyjne/Zofia Klepacka / facebook. com/@Zofia Klepacka

  

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) prowadzą po pierwszym dniu odbywających się w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days mistrzostw Polski w windsurfingowej klasie RS:X. Medalistów poznamy w niedzielę po dziewięciu startach.

W piątek rozegrano w Gdyni trzy wyścigi, w których najlepiej radzili sobie broniący tytułów Klepacka i Furmański. Reprezentantka Legii Warszawa okazała się najlepsza we wszystkich startach, natomiast deskarz z Dobrzynia nad Wisłą dwa razy był pierwszy, a w ostatniej próbie uplasował się na drugiej pozycji za Piotrem Myszką (AZS AWFiS Gdańsk).

Ten duet kolekcjonuje mistrzowskie tytuły – Klepacka wywalczyła sześć złotych medali z rzędu, a Furmański trzy.

„To był dla mnie bardzo udany dzień i niewiele brakowało, abym wygrał komplet wyścigów. Te zwycięstwa nie przyszły mi jednak łatwo. Przy zmiennym wietrze dużo się działo i nie prowadziłem od startu do mety. Mam nadzieję, że w kolejnych startach zaprezentuję równie wysoką formę, bo nie zamierzam oddać mistrzowskiego tytułu. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że za nami dopiero 1/3 regat, różnice w czołówce są nieznaczne i dzisiaj nic nie zostało rozstrzygnięte”

– podkreślił Furmański.

Po pierwszym dniu rywalizacji kolejne miejsca zajmują Małgorzata Białecka i Karolina Lipińska (obie SKŻ Ergo Hestia) oraz Myszka i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia). Czwarty jest utytułowany Grek Byron Kokkalanis. Z kolei wśród kobiet czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia) plasuje się na piątej pozycji.

Regaty potrwają do niedzieli, a w planie jest rozegranie dziewięciu wyścigów. To pierwsze w tym roku mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich.

„Zaplanowaliśmy je wcześniej niż zazwyczaj, bo pod koniec września na włoskim jeziorze Garda odbędą się mistrzostwa świata seniorów w klasie RS:X. Chcemy, aby nasi zawodnicy mogli się do nich odpowiednio przygotować, tym bardziej, że są to także drugie wewnętrzne eliminacje do igrzysk. Krajowy czempionat w pozostałych olimpijskich konkurencjach odbędzie się w tradycyjnie na początku września w Gdańsku”

– powiedział PAP prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Polska wywalczyła do tej pory w żeglarstwie trzy kwalifikacje na igrzyska Tokio 2020. Dwie w klasie RS:X oraz w klasie Laser Radial, w której rywalizują kobiety. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znamy skład Trybunału Stanu. Sejm wybrał wiceprzewodniczących oraz 16 członków

/ Piotr Galant / Gazeta Polska

  

Sejm wybrał Piotra Łukasza Juliusza Andrzejewskiego i prof. Marka Chmaja na zastępców przewodniczącego Trybunału Stanu. Posłowie wybrali też 16 członków TS, w tym m.in. Jacka Duboisa i Witolda Pahla. Za wyborem zastępców przewodniczącego i członków TS było 434 posłów, 1 był przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.

Przewodniczącym TS jest z urzędu pierwszy prezes Sądu Najwyższego – obecnie Małgorzata Gersdorf.

Kandydaturę Andrzejewskiego, członka Trybunału w latach 2015-19, wieloletniego senatora, działacza opozycji w PRL, który jako adwokat bronił oskarżonych w procesach stanu wojennego, zgłosiła grupa posłów klubu parlamentarnego PiS.

Chmaj, który specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, jest wykładowcą, wieloletnim stałym ekspertem komisji sejmowych i senackich został zgłoszony przez klub KO.

Członkami Trybunału Stanu zostali natomiast: Roman Budzinowski, Marek Czeszkiewicz, Jacek Dubois, Sebastian Gajewski, Zdzisław Gawlik, Jan Jobs, Piotr Jóźwiak, Czesław Kłak, Andrzej Kojro, Iwona Olejnik, Witold Pahl, Bogdan Witold Szlachta, Paweł Śliwa, Marcin Henryk Wawrzyniak, Maciej Gustaw Zaborowski i Tomasz Zalasiński. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl