Tuba Kremla dostała dotkliwą grzywnę. Rosyjskie MSZ straszy konsekwencjami

Zdjęcie ilustracyjne/Kreml / By Dmitry Ivanov. - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52932205

  

Rosyjskie MSZ ostrzegło dzisiaj brytyjskie media działające w Rosji, że powinny być gotowe zmierzyć się z konsekwencjami działań władz brytyjskich po wymierzeniu przez regulatora mediów Ofcom grzywny rosyjskiej telewizji RT.

Ministerstwo skomentowało w ten sposób piątkową decyzję Ofcomu o wymierzeniu finansowanej przez państwo propagandowej rosyjskie telewizji RT grzywny w wysokości 200 tys. funtów za "poważne złamanie" zasad bezstronności mediów w relacjach na temat zatrucia byłego szpiega rosyjskiej wojskowej służby wywiadowczej GRU Siergieja Skripala w Salisbury, stanowiska rządu Ukrainy na temat nazizmu i traktowania przezeń Romów oraz konfliktu w Syrii.

Rosyjskie MSZ oznajmiło, że uważa działanie Ofcomu za "akt bezpośredniej cenzury" i podkreśliło, że grzywnę wymierzono "bez decyzji sądu", a jej wysokość "znacznie przekracza grzywny wymierzane innym mediom za wzniecanie nienawiści i wezwania do przemocy".

"Po raz kolejny jesteśmy świadkami, jak władze brytyjskie usiłują wszelkimi sposobami ograniczyć działalność rosyjskich mediów w kraju, wykorzystując już także m.in. środki finansowe, co organicznie wpisuje się w ramy rozpętanej w Wielkiej Brytanii antyrosyjskiej kampanii"

– oznajmiło MSZ.

Według rosyjskiego resortu media brytyjskie regularnie przeinaczają fakty w publikacjach dotyczących Rosji, ale ta "systemowa dezinformacja" z jakiegoś powodu nie budzi zastrzeżeń regulatora.

"Uważnie śledzimy rozwój sytuacji i przypominamy, że brytyjskie media pracujące w Rosji powinny być gotowe zetknąć się z konsekwencjami działań władz w Londynie"

– napisało MSZ.

Ofcom nie ograniczył się do wymierzenia grzywny, ale oznajmił też, że RT musi na swojej antenie ogłosić wyniki śledztwa regulatora.

Telewizja RT zaprzeczyła zarzutom i wszczęła procedurę prawną wobec Ofcomu. Regulator zapowiedział, że nie będzie egzekwował grzywny do czasu jej zakończenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymany 47-latek. Chciał wysadzić blok w którym mieszkał

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Funkcjonariusze ABW wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji weryfikując uzyskane wcześniej informacje zapobiegli prawdopodobnej tragedii, do której mogło dojść po detonacji specjalnie przygotowanych ładunków wybuchowych w jednym z mieszkań w bloku w Płocku - poinformował dziś rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji, śledczy dowiedzieli się, że 47-letni mieszkaniec Płocka, posiadający wykształcenie i specjalistyczną wiedzę techniczną skupuje substancje służące do przygotowania silnych materiałów wybuchowych.

"Bardzo niepokojące były informacje, że mężczyzna ten chce wykorzystać swoje mieszkanie jako +bombę+"

- dodał policjant.

47-latek został zatrzymany na zewnątrz budynku, aby nie miał dostępu do materiałów wybuchowych.

"Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych i jest ono przygotowane do detonacji. Z zebranego materiału dowodowego wynika jednoznacznie, że podejrzany chciał wysadzić mieszkanie i blok, w którym mieszkał"

- poinformował Ciarka.

[polecam:https://niezalezna.pl/297398-ewakuacja-odkryto-niebezpieczne-substancje]

Jak podał policjant, według ekspertów wybuch mieszkania w 11 piętrowym bloku doprowadziłby do niewyobrażalnej tragedii i śmierci setek osób.

"Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach" - poinformował rzecznik KGP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl