Rusza akcja "Stolik dla powstańca"

/ srodmiescie.warszawa.pl/

  

Dzisiaj rusza akcja "Stolik dla Powstańca", w ramach której restauracje na warszawskiej starówce oferują powstańcom warszawskim darmowe posiłki przy przeznaczonych dla nich stolikach. O akcji poinformował w komunikacie stołeczny ratusz.

Akcja "Stolik dla Powstańca" polega na tym, że 14 restauracji na Starym i Nowym Mieście oferuje uczestnikom Powstania Warszawskiego darmowe napoje, posiłki i odpoczynek przy przeznaczonych dla nich stolikach.

Aby wziąć udział w akcji, należy udać się do jednej z restauracji i zająć miejsce przy oznakowanym stoliku. O komfort powstańców zadbają pracownicy restauracji. Darmowy napój oraz posiłek otrzymają także opiekunowie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja trwa od 26 lipca do 1 sierpnia włącznie.

W akcji bierze udział 14 restauracji: Przy Zamku (pl. Zamkowy 15/19), La Dolce Vita (pl. Zamkowy 15/19), Romantyczna (Rynek Starego Miasta 18), Latem Bar&Restauracja (Rynek Starego Miasta 10), Zachcianek (Rynek Starego Miasta 16), Lapidarium Cafe (Rynek Starego Miasta 40), Gospoda Kwiaty Polskie (ul. Wąski Dunaj 4/6/8), Stolica (ul. Szeroki Dunaj 1/3), Ciao Napoli (ul. Wąski Dunaj 4/6/8 i Długa 6), Widokówka (ul. Piwna 40/42), Przy Dunaju (ul. Nowomiejska 1/3), U Pana Michała (ul. Freta 4/6), Boruta (ul. Freta 38) i Enoteka Warszawska (Rynek Nowego Miasta 13/15).

Akcja organizowana jest przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy i Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego.

Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens powiedział:

Dzięki pomocy warszawskich władz wielu uczestników Powstania, niekiedy żyjących w odległych miejscach, powróci do Warszawy, aby wspólnie z nami uczcić 75. rocznicę tego heroicznego zrywu. Chcemy wyrazić wdzięczność za ich ogromną odwagę i za wkład w budowanie naszej lokalnej tożsamości. Mam nadzieję, że akcja "Stolik dla Powstańca" pomoże im znaleźć chwilę wytchnienia podczas spacerów dawnymi szlakami. Serdecznie dziękuję wszystkim restauratorom uczestniczącym w akcji.

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego Paweł Kubaszewski podkreślił natomiast, że "to zaszczyt móc gościć w naszych restauracjach osoby tak zasłużone dla stolicy". "Być może dzięki tej akcji uczestnicy Powstania spojrzą na Warszawę okiem współczesnego turysty, zachwycą się jej pięknem i upewnią, po raz kolejny, że warto było walczyć" – dodał.

Jak przypomina ratusz w komunikacie, akcja nie jest jedynym działaniem realizowanym przez Śródmieście z okazji tegorocznej 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Działając we współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, Śródmieście oczyściło ponad 130 miejsc pamięci związanych z wydarzeniami sprzed 75 lat" - informuje komunikat.

Powstańcy mogą też liczyć na wsparcie przy organizacji własnych spotkań. Do ich dyspozycji pozostaje Międzypokoleniowa Klubokawiarnia przy ul. Anielewicza 3/5. Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu: 22 127 19 00 oraz mailowo pod adresem: anielewicza@dks.art.pl. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl