Kreml przerażony wyborami lokalnymi

  

We wrześniu w Rosji odbędą się wybory lokalne. To były najmniej kontrolowane, najbardziej zbliżone do wolnych wybory w tym kraju. Owszem, władza robiła, co się da, by je wypaczyć, ale skala jest taka, że nie da się tak obstawić każdego miasta, miasteczka, okręgu, by wygrali wszędzie kandydaci „jedynej słusznej” Jednej Rosji.

Ale Kreml nie robił z tego tragedii, bo i tak miał kontrolę. Z tym że w tym roku notowania i Kremla, i rządu, i Jednej Rosji lecą na łeb na szyję. Naprawdę wiele wskazuje na to, że w dużych miastach, a szczególnie w stolicy, opozycja może zdobyć dużo głosów. Co więc wymyślili kremlowscy stratedzy? Postanowili odrzucić wnioski o rejestrację kandydatur do rady miejskiej pod wręcz śmiesznymi pretekstami, np. że podpisy były z literówkami. Opozycja wyszła więc na ulice, w minioną sobotę na demonstracji w Moskwie było ponad 20 tys. osób. W najbliższą sobotę ma się odbyć kolejna manifestacja i może być jeszcze większa. Dlatego nasiliły się represje. Lider opozycji Aleksiej Nawalny już został aresztowany na 30 dni, a do mieszkań domagających się rejestracji kandydatur weszła policja. Napięcie rośnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts