Dlaczego Bodnar rozmawiał z policją przez media? Rzecznik KGP: Warto, żeby wyciągnął wnioski

zatrzymanie Jakuba A. / dolnoslaska.policja.gov.pl

  

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka pyta Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, czemu miało służyć nagłośnienie w mediach sprawy zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. „Wysłał oświadczenie do mediów w Boże Ciało, na dwa dni przed pogrzebem Kristiny nie prosząc nas urzędowo o jakiekolwiek wyjaśnienia” - mówił insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z Katarzyną Gójską.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków odrzucił w środę zażalenie na zatrzymanie Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. O decyzji sądu poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Zatrzymanie Jakuba B. było "zasadne, legalne i prawidłowe" - orzekł wrocławski sąd. Zażalenie na sposób zatrzymania złożyła obrona podejrzanego.
[polecam:https://niezalezna.pl/281258-bodnar-krytykowal-a-obrona-zlozyla-zazalenie-o-zatrzymaniu-jakuba-a-orzekl-teraz-sad ]
 
Sąd uznał, że zatrzymanie było zasadne, prawidłowe i legalne. Oznacza to, że policjanci mieli podstawy prawne do zatrzymania, przeprowadzili je zasadnie i prawidłowo. Od początku było to dla nas wyraźne. Nie możemy sobie pozwolić, żeby prawo naruszać. Zdaję sobie sprawę, że zdarzają się patologie, jak w każdym zawodzie. Tutaj jednak mieliśmy do czynienia z osobą, która dokonała okrutnej zbrodni.
- tłumaczył w rozmowie z Katarzyną Gójską rzecznik Komendanta Głównego Policji odnosząc się do zasadności zatrzymania Jakuba A.

Komentując nagłośnienie całej sprawy przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, insp. Ciarka nie kryje swojego zdziwienia.

Cenimy sobie opinię Rzecznika Praw Obywatelskich, tu chcę powiedzieć jasno – to instytucja  w polskim państwie potrzebna. Natomiast od początku mówiłem, że mam pretensje do pana rzecznika o to, jak to zrobił. Wielokrotnie zwraca się do nas z oczekiwaniem wyjaśnień ws. działań policji. Pyta, dlaczego policjanci zrobili tak, a nie inaczej. Zawsze otrzymuje odpowiedź wyczerpującą. Nie wiem czemu służyło nagłośnienie. Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał oświadczenie do mediów w Boże Ciało, na dwa dni przed pogrzebem Kristiny nie prosząc nas urzędowo o jakiekolwiek wyjaśnienia. Warto, żeby RPO wyciągnął wnioski. Rozmowa z instytucjami poprzez media nie wiem czemu miała służyć.
- tłumaczy insp. Mariusz Ciarka

Wcześniej rzecznik Komendanta Głównego Policji odnosił się również do najnowszych badań, z których wynika, że policja cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym.

98% Polaków czuje się bezpiecznie w swoim otoczeniu, a 3/4 ma zaufanie do policji. Te wyniki, które są dla nas dumą i zobowiązaniem pokazują, że Polacy doceniają polską policję.  [...] Kiedy potknie się nam noga, kiedy dochodzi do nagannych zachowań my tego nie zamiatamy pod dywan,  my o tym mówimy, wyciągamy wnioski, aby na przyszłość takie sytuacje nie miały miejsca.
 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio Jedynka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl