W opozycji spór, kto chodzi, a kto nie chodzi na marsze. Nowacka uderza w Biedronia, ripostuje SLD

Po lewej stronie opozycji wybuchł dzisiaj dość niespodziewany spór. Poszło bowiem o to, kto pojawia się na paradach równości, a kto nie. Barbara Nowacka wytknęła Robertowi Biedroniowi, że na marszach równości nie widziała go "dobrych kilka lat". W sukurs liderowi Wiosny przyszedł nowy koalicjant - SLD, który zrobił Nowackiej przytyk, że i jej na wszystkich imprezach "pro-choice" nie udało się bywać.

Barbara Nowacka
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na lewej flance opozycji wciąż ciekawie. Po tym, jak Wiosna, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz partia Razem zawiązały wspólny blok o nazwie Lewica, lewe skrzydło Koalicji Obywatelskiej, czyli Inicjatywa Polska, dość głośno artykułowała, że jest zainteresowana przyciągnięciem na swoje listy wyborcze polityków związanych z lewicą, w tym z samego SLD.

Tym razem wzajemne przytyki skupiły się na głośnym od długiego czasu wątku LGBT, a konkretnie - Parady Równości.

Wczoraj w porannej audycji TOK FM, liderka Inicjatywy Polskiej, Barbara Nowacka, wytknęła Robertowi Biedroniowi, jakoby rzadko pojawiać miał się na tego typu imprezach. 

- Roberta Biedronia nie widziałam przez dobre kilka lat na paradach równości. Rozumiem, że miał wtedy ważne sprawy w Słupsku

- powiedziała Nowacka, cytowana na profilu twitterowym radia TOK FM.

Jak dotychczas Biedroń publicznie nie odniósł się do wypowiedzi Nowackiej, ale już wczoraj głos zabrał inny działacz Wiosny, Krzysztof Śmiszek.

- I po co opowiadać takie głupotki... Platformo, pamiętaj, idziemy obok siebie, nie przeciw sobie! - napisał na Twitterze.

Na Twitterze odezwali się również inni przedstawiciele ugrupowania Roberta Biedronia.

W sukurs nowemu koalicjantowi przyszedł również Sojusz Lewicy Demokratycznej, który postanowił zripostować, że i Nowackiej "na wszystkich "marszach pro-choice’owych udawało się być".

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#Barbara Nowacka #Robert Biedroń #SLD

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo