LG Chem ładuje miliardy w baterie

W przyszłym roku, po zakończeniu rozbudowy, koreańska fabryka baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach będzie największa na świecie - informuje w dzisiejszym wydaniu "Puls Biznesu".

Zdjęcie ilustracyjne
pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Jak czytamy w gazecie, z prognoz Allied Market Research wynika, że rynek samochodów elektrycznych w 2017 roku wart był 118,8 mld dolarów, a w 2025 r. powinien osiągnąć 567,3 mld dolarów, co daje 22,3 proc. rocznego wzrostu w latach 2018-25. Jeszcze szybszy rozwój obserwuje LG Chem, jeden z największych producentów baterii do e-aut, który ma fabrykę w Kobierzycach pod Wrocławiem.

"Rynek rośnie o 40 proc. rocznie. Od 2016 r. rozbudowujemy zakład i pod koniec przyszłego roku osiągniemy moce na poziomie 70 GWh. Już dziś z 20 GWh Kobierzyce są największą fabryką w grupie LG Chem. Po zakończeniu rozbudowy będzie to największy zakład na świecie. Dla porównania: gigafactory Tesli w Nevadzie produkuje rocznie 35 GWh"

- mówi prezes LG Chemu Wrocław Energy Seungse Chang.

"Puls Biznesu" pisze, że do końca 2020 r. LG Chem zainwestuje w Kobierzycach łącznie 3 mld dolarów, a w ciągu pięciu lat będzie zatrudniał ok. 6 tys. osób.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#baterie #fabryka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo