Awantura wokół LGBT korzystna dla PiS, groźna dla PO. Takie wnioski w... "Gazecie Wyborczej"

/ foto w tle: pixabay.com/CC0/filmbetrachterin; Grzegorz Schetyna - fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Od pewnego czasu temat LGBT zajmuje stałe, istotne miejsce w przestrzeni politycznej i medialnej i chętnie szermują nim także politycy opozycji. Tymczasem dziś w "Gazecie Wyborczej" ukazał się wywiad, z którego wynika, że granie kartą społeczno-obyczajową widocznie osłabia opozycję, a umacnia PiS. Politolog Olgierd Annusewicz podkreśla, że tego typu kwestie nie dają partiom opozycyjnym żadnej szansy na powiększenie elektoratu. - PiS gra swoje i zwiększa poparcie - zaznacza ekspert.

Tematy światopogladowo-obyczajowe, w tym te związane z ideologią LGBT, mocno widoczne były w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Na ostatniej prostej głośno zrobiło się o licznych kontrowersjach, w tym przede wszystkim - przerobionym wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Nie brakowało wątków dotyczących między innymi związków partnerskich. Szeroko komentowane było również wprowadzenie przez prezydenta Warszawy "karty LGBT" i związane z nią wprowadzanie tzw. edukacji seksualnej do polskich szkół.

Po wyborach temat LGBT powrócił, nawet ze zdwojoną siłą, pojawiło się wiele bulwersujących opinię publiczną wydarzeń podczas marszów równości, jak chociażby specyficzne nabożeństwo odprawiane podczas warszawskiej parady objętej patronatem przez Rafała Trzaskowskiego. Marsze w niemal każdym mieście wywoływały wiele sporów, kończących się często rozstrzygnięciami sądowymi.

Prawdziwą burzę wywołały w ostatnich dniach na opozycji naklejki dołączone do "Gazety Polskiej", które stanowią wyraz protestu wobec ideologii LGBT. Politycy i środowiska związane z opozycją prześcigały się w krytyce inicjatywy "GP", a obecny wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej, zawiadomił o sprawie prokuraturę. 

Ideologię LGBT często krytykują same osoby homoseksualne. 

- Same marsze równości jest to nic innego, jak działanie na szkodę wizerunku homoseksualistów jako takich. Marsz równości i ja - homoseksualista. Czy to w jakiś sposób ubogaca mój wizerunek? Wręcz przeciwnie - szmaci go i to strasznie

- powiedział na zamieszczonym w sieci nagraniu zdeklarowany homoseksualista, vloger jakuboski76.

Choć opozycja temat LGBT podnosi często i chętnie, to okazuje się, że wcale nie przynosi jej to wymiernych korzyści. Takie wnioski wynikają z wywiadu z politologiem dr Olgierdem Annusewiczem, który ukazał się dzisiaj na portalu gazeta.pl.

Politolog mówi wprost, że tematy światopoglądowo-obyczajowe "osłabiają opozycję".

- Politykowi, który aspiruje do roli lidera bardzo szerokiego politycznie obozu, a kimś takim jest Grzegorz Schetyna, bardzo trudno dawać jasne komunikaty w sprawach światopoglądowych, bo musi wciąż uważać, żeby nie zniechęcić do siebie żadnego ze "skrzydeł" - konserwatywnego ani lewicowego. To sprawia, że Koalicja Obywatelska w kampanii czuje i będzie się czuć znacznie mniej wygodnie od PiS-u

 - powiedział dr Annusewicz. Ekspert zaznaczył, że "dzisiaj wyborcy nie oczekują zaangażowania polityków w obyczajowe wojenki".

Olgierd Annusewicz podkreślił także, że sprawy obyczajowo-światopoglądowe powodują "różnicowanie się opozycji".

- To ją osłabia, bo zamiast koncentrować się na rywalizacji z PiS-em, skupia się na tematach, które w żaden sposób nie dają szansy na poszerzenie elektoratu. Tymczasem PiS gra swoje i zwiększa poparcie

- zauważa politolog w wywiadzie zamieszczonym na gazeta.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gazeta.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts