Siła spokoju

  

Okres przedwyborczy zawsze, i to nie tylko w Polsce, jest bardzo gorący. Jednak w tym roku emocje naprawdę sięgają zenitu. Opozycja postawiła na wojnę kulturową i uznała, że opłaca jej się grać na silne podziały społeczne, tym razem za sprawą LGBT. W najbliższą niedzielę przez Białystok przejdzie kolejna demonstracja, tym razem pod hasłem „Polska przeciw przemocy”, którą zamierzają zorganizować środowiska lewicowe – Wiosna, SLD i Lewica Razem.

Wciąż zatem zamiast programu Polakom serwowany jest konflikt, który ma doprowadzić do zwycięstwa. Platforma Obywatelska chce powtórzyć manewr z 2007 r., kiedy na zaostrzeniu sporu politycznego wygrała i potem razem z PSL rządziła przez osiem lat. Warto pamiętać, że koalicjantem byli ludowcy, którzy wcześniej współrządzili z SLD. Teraz każde z ugrupowań opozycyjnych chce zyskać na sztucznie wywołanej awanturze, która w rzeczywistości prowadzi do porażki, co pokazały ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Rządzące ugrupowanie zachowuje spokój i nie angażuje się w spory, które usiłuje wywołać opozycja. W sondażach takie zachowanie procentuje – Zjednoczona Prawica nie traci poparcia, ale jeszcze zyskuje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts