Meteorolodzy ostrzegają przed upałami

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla pięciu województw wydał dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na objętym alertem pogodowym obszarze w czwartek temperatury sięgną 29-31 stopni.

zdjęcie ilustracyjne
José Gregorio Sánchez Duarte CC0

Alert dotyczy południowo-zachodnich powiatów woj. zachodniopomorskiego, zachodnich powiatów wielkopolskiego, całego woj. lubuskiego i dolnośląskiego oraz zachodnich powiatów woj. opolskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Podczas upałów nie można zostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyśpieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999. Bez opieki w autach nie powinno się zostawiać również zwierząt.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#upał #IMGW

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo