Boris Johnson oficjalnie premierem. Greenpeace próbował zatrzymać nowego szefa rządu

Boris Johnson / Fot. Andrej Klizan; EU2016 SK - DOORSTEP 2016-09-03, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51572284

  

Wczoraj - po zakończeniu korespodencyjnego głosowania - 55-letni Boris Johnson został wybrany nowym liderem Partii Konserwatystów i było to jednoznaczne z objęciem urzędu premiera Wielkiej Brytanii po Theresie May. Dziś Johnson odebrał z rąk królowej Elżbiety II formalną nominację na stanowisko szefa rządu.

Jeszcze tego samego dnia polityk powoła pierwszych członków swojego rządu.

Johnson został powołany na stanowisko podczas prywatnej ceremonii z udziałem monarchini w Pałacu Buckingham, stając się 14. premierem urzędującym za jej panowania. Monarchini wcześniej przyjęła rezygnację poprzedniej szefowej rządu, Theresy May.

Po opuszczeniu Pałacu, nowy premier skieruje się na Downing Street, gdzie zaplanowano jego pierwsze wystąpienie do narodu, a następnie rozpocznie powoływanie członków rządu.

Zanim jeszcze Johnson dotarł do Buckingham, grupa aktywistów próbowała zablokować konwój z nowym premierem.

Demonstranci wyszli na reprezentacyjną aleję The Mall w centrum Londynu i uformowali ludzki łańcuch w poprzek ulicy, zmuszając konwój do krótkiego postoju. Towarzyszący Johnsonowi policjanci szybko rozpoczęli usuwanie protestujących, ale samochód z premierem na pokładzie musiał objechać grupkę, która miała ze sobą transparent z napisem "Klimatyczny stan wyjątkowy".

Do odpowiedzialności za ten incydent przyznał się Greenpeace.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Punkt widzenia zależy od... Korwin-Mikke przerywa milczenie: „Ja nie spałem!”

Janusz Korwin-Mikke / Fotomag/Gazeta Polska

  

Pierwsze godziny IX kadencji Sejmu RP. W sieci pojawia się zdjęcie opublikowane przez Dariusza Jońskiego. Na nim Janusz Korwin-Mikke w dość nie typowej pozycji. „W Parlamencie Europejskim też spał” – piszą internauci. Poseł Konfederacji odpowiada: „Ja nie spałem! Ja myślałem! Zawsze lepiej mi się słuchało z zamkniętymi oczami” – przekonuje Korwin-Mikke w rozmowie z „Super Expressem”.

We wtorek odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Posłowie po wysłuchaniu orędzia prezydenta Andrzeja Dudy złożyli ślubowanie.

Dariusz Joński opublikował zdjęcie Janusza Korwin-Mikkego.

"Zasłuchany Janusz Korwin-Mikke podczas wystąpienia Roberta Winnickiego z Konfederacji"

– pisze Joński.

Korwin-Mikke swoje zachowanie tłumaczył w rozmowie z "SE"

"Ja nie spałem! Ja myślałem! Zawsze lepiej mi się słuchało z zamkniętymi oczami" – mówi. – Wrzeszczałem na sali chyba z pięć razy jak przemawiał premier Morawiecki, cały czas brałem żywy udział – tłumaczy Korwin-Mikke.

Pojawiły się też drwiny z posła Konfederacji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, se.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl