- Posłowie PiS i działacze samorządowi, znani w swych środowiskach, są wśród kandydatów partii w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 16 - Płock - na Mazowszu – poinformował PAP pełnomocnik okręgowy PiS Wojciech Jasiński. 

Jak podkreślił Jasiński, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, liderem listy kandydatów PiS do Sejmu w tym okręgu jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zastrzegł, iż nazwiska pozostałych kandydatów nie zostały jeszcze ostatecznie zatwierdzone.

- Są obecni posłowie, także działacze samorządowi. Myślę, że to jest dobra lista, ludzie znani w swoich środowiskach

 – powiedział PAP Jasiński, pytany o kandydatów PiS w okręgu nr 16 – Płock w jesiennych wyborach parlamentarnych. Wymienił m.in. obecnych posłów ugrupowania: Macieja Wąsika, Annę Cicholską i Waldemara Olejniczaka. Przyznał, że wśród kandydatów są również posłowie Marek Opioła i Maciej Małecki.

Dopytywany o innych kandydatów PiS do parlamentu w okręgu płockim, Jasiński zaznaczył, że dopóki lista nie jest zatwierdzona, nie chce o tym mówić.

- Mam nadzieję, że to się nie zmieni, ale trzeba zaczekać

 – oświadczył.

Jasiński, który był posłem PiS pięciu kadencji Sejmu w latach 2001-15, a następnie do 2018 r. prezesem PKN Orlen, zapowiedział, że nie będzie startował w jesiennych wyborach. 

We wtorek odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, który zajmował się listami kandydatów na jesienne wybory do Sejmu i Senatu. W spotkaniu udział wzięli m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz europosłowie Beata Szydło i Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i szef MON Mariusz Błaszczak.

Po zakończeniu posiedzenia rzeczniczka partii Anita Czerwińska podkreśliła, że prace nad listami kandydatów na jesienne wybory są „na bardzo zaawansowanym etapie" Dopytywana, kiedy można spodziewać się gotowych list, odpowiedziała: „myślę, że w przyszłym tygodniu już będziemy mieli dla państwa informację”.