May chce inspirować młode Brytyjki

zdjęcie ilustracyjne / Arno Mikkor (EU2017EE) CC BY 2.0

  

Brytyjska premier Theresa May powiedziała dziś rezygnując ze stanowiska, że pełnienie tej funkcji było „największym zaszczytem”. Jak podkreśliła, liczy na to, iż jej rządy będą inspiracją dla młodych kobiet, że „nie ma ograniczeń tego, co mogą osiągnąć”.

Zapewniła, że kontynuując pracę posłanki w Izbie Gmin „będzie nadal robiła wszystko, co może, aby służyć interesowi narodowemu i przyczyniać się do tego, aby Wielka Brytania była wspaniałym krajem; krajem, który realizuje oczekiwania wszystkich”.

Występując przed słynnymi drzwiami na Downing Street, May podziękowała także posłom, współpracownikom, urzędnikom służby cywilnej, pracownikom szkół, policji i służb ratunkowych, a także Brytyjczykom, którzy obdarzyli ją zaufaniem w wyborach parlamentarnych z 2017 roku.

Po zakończeniu przemówienia, szefowa rządu udała się do Pałacu Buckingham, gdzie formalnie złoży rezygnację ze stanowiska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mężczyźni zabili bezdomnego?

zdjęcie ilustracyjne, / policja.pl,

  

Zarzut zabójstwa 45-letniego bezdomnego usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy trzej mężczyźni w wieku 29, 31 i 63 lat. Od dwóch lat bezdomny miał status zaginionego. Dopiero przedwczoraj policja poznała miejsce ukrycia jego zwłok oraz domniemanych zabójców.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, do zbrodni miało dojść w kwietniu 2017 roku, w Świnicach Warckich (pow. łęczycki). Od tego właśnie czasu bezdomny był bezskutecznie poszukiwany; jego zaginięcie zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej, ponieważ 45-latek nie odebrał przysługującego mu zasiłku.

"Przedwczoraj na działce sąsiadującej z miejscem zbrodni, w miejscu wskazanym przez jednego z podejrzanych, wydobyto z ziemi zakopane tam szczątki; najprawdopodobniej jest to ciało ofiary przestępstwa. Przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie odbędzie się sekcja"

- podał Kopania.

Informacje o zabójstwie bezdomnego, miejscu ukrycia jego zwłok i prawdopodobnych sprawcach policjanci uzyskali podczas interwencji przeprowadzanej 11 listopada. Dwaj podejrzani w wieku 31 i 63 lat zostali od razu zatrzymani, trzeci - najmłodszy z nich - został natomiast dowieziony do prokuratury z aresztu śledczego, gdzie odbywa karę za kradzież z włamaniem.

Śledczy ustalili, że do zbrodni doszło wieczorem, gdy pokrzywdzony wraz z podejrzanymi pił alkohol w pustostanie, który zajmował. Został wówczas zaatakowany i pozbawiony życia - najprawdopodobniej poprzez uduszenie przy wykorzystaniu foliowej torebki. Następnie ciało zostało zakopane w budynku gospodarczym na działce, gdzie doszło do zbrodni.

Ustalono też, że kiedy rozpoczęły się poszukiwania bezdomnego, podejrzani zdecydowali się lepiej ukryć zwłoki. Nocą przenieśli je na teren sąsiedniej nieruchomości, gdzie zamieszkiwał jeden z podejrzanych i jego matka. Na polu wykopali głębszy niż poprzednio dół i umieścili w nim ciało swojej ofiary.

"Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy zarzut zabójstwa. Prawdopodobnie jeszcze w środę Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skieruje do miejscowego sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie"

- zaznaczył Kopania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl