Internet bezpieczny dla dzieci? Ruszy kampania

zdjęcie ilustracyjne / pixelcreatures CC0

  

Jesienią ruszy ogólnopolska kampania dotycząca bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie – zapowiedział dziś w Katowicach wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Podkreślał, że najważniejsze są edukacja i prewencja, a rząd nie zamierza ograniczać wolności w sieci.

Andruszkiewicz spotkał się dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z młodymi ludźmi, aby rozmawiać na temat bezpieczeństwa w internecie. Jak mówił podczas briefingu, postępującej cyfryzacji i informatyzacji towarzyszą także niebezpieczne zjawiska, które są coraz większym wyzwaniem. Wśród głównych zagrożeń wymienił m.in. udostępnianie danych, narażanie się na ataki hakerskie i kradzieże.

Jak mówił, chodzi o to, aby skoordynować działania administracji rządowej, samorządów i instytucji państwa oraz rozmawiać z przedstawicielami młodego pokolenia tak, by wypracować jak najlepsze narzędzia, dzięki którym zagrożenia będą minimalizowane. Ocenił, że kluczowe znaczenie mają edukacja i prewencja.

- Nigdy naszym zadaniem i celem nie będzie wprowadzenie cenzury w internecie. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej jest jak najbardziej za tym, aby internet był strefą wolności i taką strefą wolności zawsze pozostanie

– zaznaczył wiceminister.

Także zastępca szefa śląskiej policji insp. Roman Rabsztyn podkreślał znaczenie prewencji. Ocenił, że planowana przez resort cyfryzacji ogólnopolska inicjatywa, poprzedzona konsultacjami z młodymi ludźmi to dobry pomysł. "Jak uczy doświadczenie naszych działań profilaktycznych, taka forma przygotowania działań jest najskuteczniejsza" – powiedział Rabsztyn i zadeklarował, że policja włączy się w tę inicjatywę.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przypomniał, że młodym ludziom trudno wyobrazić sobie życie bez internetu, urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych, co jednak często odbywa się kosztem relacji osobistych. Wieczorek zaznaczył, że powszechny dostęp do internetu jest niezbędny, bo na nim opiera się dziś rozwój.

- Ale – aby to było bezpieczne – naszym zadaniem i powinnością jest informować młodych ludzi, pracować wraz z nimi i uświadamiać im, w jaki sposób unikać zagrożeń, jak się przed nimi chronić, jak być czasem asertywnym, by nie popaść w kłopoty

 – wskazał.

Śląski wicekurator oświaty Jacek Szczotka ocenił, że to szkoła powinna upowszechniać wiedzę na temat zagrożeń w internecie i powinna ona docierać także do rodziców, np. podczas spotkań informacyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts