Igrzyska z medalami ze starych telefonów

/ olympic.org

  

Dokładnie za rok odbędzie się ceremonia rozpoczęcia igrzysk w Tokio, a stolica Japonii po raz drugi będzie gospodarzem letnich zmagań olimpijskich. Około 11 tysięcy sportowców będzie walczyć o 339 kompletów medali, które będą wykonane z... przetworzonych telefonów komórkowych.

Medale, które mają przypominać wypolerowane kamienie, są według organizatorów pierwszymi  medalami w historii olimpijskiej pochodzącymi w pełni z materiałów recyklingowych.  Około 32 kg złota na ich wykonanie uzyskano z 6,2 mln zużytych telefonów komórkowych przekazanych w ciągu dwóch lat przez Japończyków.

Tak prezentują się medale wykonane ze starych telefonów

Tokio poprzednio gościło uczestników igrzysk w 1964 roku. O tym, że wystąpi w tej roli ponownie, zdecydowano sześć lat temu podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Buenos Aires. Stało się tym samym pierwszym azjatyckim miastem, które dwukrotnie zaprezentuje się jako gospodarz imprezy tej rangi. Przyszłoroczne igrzyska będą też drugimi z trzech kolejnych, które odbędą się na tym kontynencie. W ubiegłym roku zimowa rywalizacja toczyła się w Pjongczangu, a kolejna jej odsłona będzie miała miejsce w Pekinie.

Medale z materiałów odzyskanych z nieużywanej elektroniki na zdjęciach prezentują się efektownie

Zawodnicy będą rywalizować o olimpijskie medale w czterech nowych dyscyplinach: karate, skateboardingu, surfingu oraz wspinaczce sportowej. Przywrócono zaś baseball i softball, które usunięto z programu po igrzyskach w Pekinie. Wśród sportów występujących na zaproszenie organizatorów jest zaś m.in. koszykówka 3x3.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pap, bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czelej wygrywa w okręgu 15. Pokonał KOD-ziarza

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Obecny senator Grzegorz Czelej (PiS) został ponownie wybrany w okręgu nr 15, obejmującym powiaty kraśnicki, lubelski, janowski, świdnicki i łęczyński – wynika z danych PKW z 86,59 proc. komisji. Czelej otrzymał 61,09 proc. głosów.

Z danych z 310 na 358 obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 15 wynika, że Czelej otrzymał 102 097 głosów (61,09 proc.)

Czelej miał dwóch konkurentów. Krzysztof Kamiński, szef lubelskiego KOD, wystawiony przez Koalicję Obywatelską, uzyskał 48 158 głosów (28,81 proc.), zaś Paweł Górnik, bezpartyjny przedsiębiorca, zgłoszony przez komitet Prawda i Sprawiedliwość dla Polski – 16 876 głosów 10,10 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl