Igrzyska z medalami ze starych telefonów

Dokładnie za rok odbędzie się ceremonia rozpoczęcia igrzysk w Tokio, a stolica Japonii po raz drugi będzie gospodarzem letnich zmagań olimpijskich. Około 11 tysięcy sportowców będzie walczyć o 339 kompletów medali, które będą wykonane z... przetworzonych telefonów komórkowych.

olympic.org

Medale, które mają przypominać wypolerowane kamienie, są według organizatorów pierwszymi  medalami w historii olimpijskiej pochodzącymi w pełni z materiałów recyklingowych.  Około 32 kg złota na ich wykonanie uzyskano z 6,2 mln zużytych telefonów komórkowych przekazanych w ciągu dwóch lat przez Japończyków.

Tak prezentują się medale wykonane ze starych telefonów

Tokio poprzednio gościło uczestników igrzysk w 1964 roku. O tym, że wystąpi w tej roli ponownie, zdecydowano sześć lat temu podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Buenos Aires. Stało się tym samym pierwszym azjatyckim miastem, które dwukrotnie zaprezentuje się jako gospodarz imprezy tej rangi. Przyszłoroczne igrzyska będą też drugimi z trzech kolejnych, które odbędą się na tym kontynencie. W ubiegłym roku zimowa rywalizacja toczyła się w Pjongczangu, a kolejna jej odsłona będzie miała miejsce w Pekinie.

Medale z materiałów odzyskanych z nieużywanej elektroniki na zdjęciach prezentują się efektownie

Zawodnicy będą rywalizować o olimpijskie medale w czterech nowych dyscyplinach: karate, skateboardingu, surfingu oraz wspinaczce sportowej. Przywrócono zaś baseball i softball, które usunięto z programu po igrzyskach w Pekinie. Wśród sportów występujących na zaproszenie organizatorów jest zaś m.in. koszykówka 3x3.

 


Źródło: pap, bbc.com, niezalezna.pl

#Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 #igrzska olimpijskie #medale olimpijskie #recykling

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo