Igrzyska z medalami ze starych telefonów

/ olympic.org

  

Dokładnie za rok odbędzie się ceremonia rozpoczęcia igrzysk w Tokio, a stolica Japonii po raz drugi będzie gospodarzem letnich zmagań olimpijskich. Około 11 tysięcy sportowców będzie walczyć o 339 kompletów medali, które będą wykonane z... przetworzonych telefonów komórkowych.

Medale, które mają przypominać wypolerowane kamienie, są według organizatorów pierwszymi  medalami w historii olimpijskiej pochodzącymi w pełni z materiałów recyklingowych.  Około 32 kg złota na ich wykonanie uzyskano z 6,2 mln zużytych telefonów komórkowych przekazanych w ciągu dwóch lat przez Japończyków.

Tak prezentują się medale wykonane ze starych telefonów

Tokio poprzednio gościło uczestników igrzysk w 1964 roku. O tym, że wystąpi w tej roli ponownie, zdecydowano sześć lat temu podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Buenos Aires. Stało się tym samym pierwszym azjatyckim miastem, które dwukrotnie zaprezentuje się jako gospodarz imprezy tej rangi. Przyszłoroczne igrzyska będą też drugimi z trzech kolejnych, które odbędą się na tym kontynencie. W ubiegłym roku zimowa rywalizacja toczyła się w Pjongczangu, a kolejna jej odsłona będzie miała miejsce w Pekinie.

Medale z materiałów odzyskanych z nieużywanej elektroniki na zdjęciach prezentują się efektownie

Zawodnicy będą rywalizować o olimpijskie medale w czterech nowych dyscyplinach: karate, skateboardingu, surfingu oraz wspinaczce sportowej. Przywrócono zaś baseball i softball, które usunięto z programu po igrzyskach w Pekinie. Wśród sportów występujących na zaproszenie organizatorów jest zaś m.in. koszykówka 3x3.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pap, bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny samorząd mówi NIE ideologii LGBT! Radni powiatu kieleckiego przyjęli uchwałę

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

To kolejny samorząd, który jednoznacznie sprzeciwił się promowaniu ideologii LGBT. Stanowisko wyrażające "sprzeciw wobec prób wprowadzania ideologii LGBT do lokalnej wspólnoty samorządowej", przyjęli podczas dzisiejszej sesji radni powiatu kieleckiego. Co ciekawe, uchwałę poparli także radni PSL. Tylko jeden radny był przeciwny.

Jak informowaliśmy w lipcu, w ostatnich miesiącach uchwały przeciwko ideologii LGBT podjęło prawie 30 samorządów, m.in. województwa małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz 10 powiatów i 12 gmin. Okazuje się, że jest już ich więcej. Radni powiatu kieleckiego byli w tej kwestii niemal jednogłośni.

Projekt uchwały włączono do programu sesji na wniosek klubu radnych PiS, którzy w radzie powiatu mają większość. Poza 16 radnymi tego ugrupowania, radę tworzą też przedstawiciele PSL (dziewięć osób) i osoby wybrane z list komitetu Projekt Świętokrzyskie (czterech radnych).

W stanowisku podkreślono, że zgodnie z Konstytucją RP "każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją", dlatego samorząd – "Rada Powiatu Kieleckiego, Ziemi Świętego Krzyża" - dla "dobra wspólnego" mieszkańców powiatu, wyraża sprzeciw wobec tzw. "ideologii LGBT, rozumianej jako ruch społeczny".

"Rada Powiatu w Kielcach na podstawie Konstytucji RP, która jasno mówi o zakazie dyskryminacji, jest daleka od stwarzania fałszywego zagrożenia wobec grupy społecznościowej LGBT, natomiast sprzeciwia się: promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach - w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu ideologicznej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny"

– zaznaczono.

Wskazano, że za stanowiskiem nie stoi "brak szacunku dla godności" osób LGBT, ale "troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci, poszanowanie prawa naturalnego".

"Jako reprezentanci samorządu Powiatu Kieleckiego zapewniamy, że będziemy chronić 1000-letniej tradycji chrześcijaństwa w regionie i Polsce, wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych oraz obowiązującego w Polsce ładu konstytucyjnego"

– napisano w dokumencie.

W głosowaniu wzięło udział 25 radnych. "Za" przyjęciem stawiska zagłosowały 24 osoby (PiS i PSL), a przeciw była jedna osoba (Projekt Świętokrzyskie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl