Straż graniczna przechwyciła kontrabandę papierosów

/ LukaszKatlewa [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Ponad 3 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili funkcjonariusze Straży Granicznej w jednej z miejscowości w powiecie lubańskim. W sprawie zatrzymano dwie osoby, jedna z nich została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące.

Przechwycona kontrabanda znajdowała się w busie na niemieckich numerach rejestracyjnych. Łącznie znajdowało się tam ponad 3,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu.

"Zarzucono im przechowywanie przywiezionych na teren Unii Europejskiej wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, czym spowodowali uszczuplenie podatku VAT, akcyzy oraz należności celnej na łączną kwotę blisko 4 mln zł"

- przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. Prokurator dodał, że przechwycone papierosy były oznaczone białoruskimi znakami akcyzy.

Jeden z mężczyzn na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące; wobec drugiego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tusk nie przekonał Johnsona

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin i czeka teraz na list w sprawie przedłużenia brexitu. Johnson z kolei napisał w liście do parlamentarzystów, że zamierza powiedzieć UE, iż dalsze odkładanie brexitu nie jest rozwiązaniem.

"Czekam na list. Właśnie rozmawiałem z premierem Borisem Johnsonem o sytuacji po głosowaniu w Izbie Gmin" - napisał Tusk na Twitterze.

"Nie będę negocjował z Unią Europejską przełożenia terminu. Powiem UE to, co mówiłem brytyjskiej opinii publicznej przez 88 dni mojego urzędowania na stanowisku premiera - dalsze opóźnienie nie jest rozwiązaniem. Jest zupełnie możliwe, że nasi przyjaciele w Unii Europejskiej odrzucą żądanie parlamentu o dalsze opóźnienie (albo nie podejmą decyzji szybko)"

- napisał z kolei Johnson w liście, którego treść cytuje stacja Sky News.

W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę odkładającą poparcie dla uzgodnionego w czwartek porozumienia z UE do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z brexitem. W związku z tym Johnson powinien jeszcze w sobotę wysłać do Brukseli wniosek o przełożenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl