Pogrzeb nestora polskiej fotografii sportowej

/ muzeumsportu.waw.pl

  

W czwartek 25 lipca odbędzie się pogrzeb zmarłego w sobotę w Warszawie w wieku 91 lat wybitnego fotoreportera sportowego redaktora Tomasza Prażmowskiego.

Urodzony 1 maja 1928 roku w stolicy Tomasz Prażmowski, ukończył I Miejskie Gimnazjum i Liceum im. generała Józefa Sowińskiego.

W lipcu 1955 roku rozpoczął pracę w magazynie ilustrowanym "Sportowiec". Po siedemnastu latach przeszedł do redakcji "Piłki Nożnej", w której pozostał do 1979 roku, aby potem realizować kolejne życiowe plany w Polskiej Agencji Informacyjnej Interpress.

Tomasz Prażmowski uwiecznił na swoich fotografiach wybitne postaci polskiego sportu

Przez kilkadziesiąt lat towarzyszył polskim sportowcom na wielu imprezach, najczęściej w obiektywie jego aparatu fotograficznego znajdowali się piłkarze, koszykarze, lekkoatleci. Był także entuzjastą sportu motocyklowego.

Polski Komitet Olimpijski uhonorował go w 2012 roku Srebrnym Wawrzynem Olimpijskim za całokształt osiągnięć w dziedzinie fotografii sportowej.

Uroczystości pogrzebowe red. Tomasza Prażmowskiego rozpoczną się 25 lipca o godzinie 14.00 w stołecznym kościele św. Karola Boromeusza przy ulicy Powązkowskiej 14

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powołano komisje ds. strat w rolnictwie

/ Jan2575

  

54 gminach województwa pomorskiego powołano komisje ds. szacowania strat w rolnictwie - poinformował Pomorski Urząd Wojewódzki. W 35 samorządach trwa szacowanie strat spowodowanych suszą.

Jak wynika z komunikatu, w czterech gminach komisje szacują straty spowodowane gradem, w pięciu - szkody wynikłe z nawalnego deszczu, a w 10 - z powodu przymrozków wiosennych. W sumie na terenie województwa pomorskiego suszą dotkniętych jest 759 gospodarstw rolnych, gradem - 101, deszczem nawalnym - 72, a przymrozkami wiosennymi - 32. W sumie - jak informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku - powierzchnia upraw dotkniętych stratami wynosi blisko 38 tys. hektarów, z czego w wyniku suszy ucierpiało około 33,8 tys. ha, gradem zostało dotkniętych 2,1 tys. ha, deszczem nawalnym - ponad 1,8 tys. ha, a przymrozkami wiosennymi ponad 210 ha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl