Minister apeluje do samorządowców. Chodzi o 500 plus

Apeluję o zwiększenie częstotliwości wypłat świadczeń 500 plus do kilku w ciągu miesiąca – wskazała dzisiaj minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa w piśmie skierowanym do samorządowców. Jej zdaniem byłoby to pomocne dla rodzin szczególnie w okresie wakacyjnym.

Twitter.com/@MRPiPS_GOV_PL

Dzisiaj Bożena Borys-Szopa wystosowała pismo do samorządów, w którym zwróciła się z apelem o zwiększenie częstości wypłat świadczeń wychowawczych do kilku w miesiącu. Wskazała w nim, że "dzięki temu świadczenia będą mogły szybciej trafić do tych, którzy złożyli wnioski wcześniej".

Wyraziła opinię, że to rozwiązanie "byłoby szczególnie pomocne dla rodzin" w okresie wakacyjnym, który – wskazała – "wiąże się z dodatkowymi wydatkami".

Szefowa MRPiPS zauważyła, że rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" na każde dziecko niemal podwoiło liczbę dzieci nim objętych. Podkreśliła, że to jest "wyzwanie dla nas wszystkich".

W piśmie podziękowała samorządowcom za "zaangażowanie i ciężką pracę wkładaną w to, by tak licznie składane wnioski były sprawnie rozpatrywane, a świadczenia przyznawane możliwie szybko". Podkreśliła również, że trud ten jest "dostrzegany" w ministerstwie rodziny.

Wyraziła jednocześnie wiarę, że częstsze wypłacanie świadczeń "jest możliwe do zrealizowania i dzięki naszej dobrej współpracy świadczenia szybko trafią do polskich rodzin".

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program "Rodzina 500 plus". Zakłada on przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rodzina 500 plus #Bożena Borys-Szopa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo