Pomiary prędkości, wpadły osoby poszukiwane

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Podczas kaskadowych pomiarów prędkości policjanci zatrzymali 24 osoby, które były poszukiwane przez policję - powiedział dziś podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Pięć poszukiwanych osób zatrzymano w samym województwie dolnośląskim.

Kaskadowy pomiar prędkości był prowadzony 9 lipca w godzinach 6-22. W tym czasie na drogi w całej Polsce wyjechało prawie 5,2 tys. policjantów, którzy kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Kontrole najczęściej były prowadzone w miejscach, gdzie dochodziło wcześniej do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczali prędkość.

W akcji policjanci wykorzystali 330 wideorejestratorów, ponad 1,5 tys. ręcznych mierników prędkości, w tym mierników laserowych i radarowych. Podczas działań skontrolowano ponad 24,6 tys. pojazdów i wykryto prawie 15,3 tys. przekroczeń prędkości. Przy okazji prowadzonej akcji policjanci zatrzymali 24 osoby poszukiwane przez policję, z czego pięć z nich w samym województwie dolnośląskim.

"Na tym przykładzie widać, że tego typu akcje, oprócz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przynoszą również inne wymierne korzyści w postaci zatrzymania osób poszukiwanych"

- zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Informację o wynikach kontroli jako pierwsze podało RMF FM.

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi. Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi. Jak informowała policja, celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl