Zaatakowali maczetą 17-latka. W tle waśnie pseudokibiców

/ policja.pl

  

Chorzowski sąd aresztował jednego z młodych mężczyzn zatrzymanych po sobotnim zajściu w Świętochłowicach (Śląskie), po którym do szpitala trafił 17-latek raniony w głowę maczetą. Nie uwzględnił wniosku o aresztowanie dwóch pozostałych podejrzanych. Prokuratura zaskarży tę decyzję.

Tłem zajścia były waśnie pseudokibiców. Napastnicy identyfikują się z Ruchem Chorzów, zaś ich ofiara jest sympatykiem Górnika Zabrze. Zarzuty w tej sprawie usłyszało na razie trzech podejrzanych w wieku od 18 do 22 lat. Czwarta zatrzymana w tej sprawie osoba ma jeszcze we wtorek stanąć przed prokuratorem.

O decyzji sądu w sprawie trzech podejrzanych poinformował PAP zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie Cezary Golik. Prokuratura domagała się aresztowania całej trójki, jednak sąd zastosował taki środek zapobiegawczy tylko wobec jednego z nich - chodzi o mężczyznę, który miał kilka razy uderzyć 17-latka maczetą w głowę. Nie uwzględnił wniosku prokuratury o aresztowanie dwóch pozostałych.

- Bez wątpienia złożymy zażalenie na tę decyzję. Nie podzielamy stanowiska sądu

 - podkreślił prok. Golik.

Cała trójka usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa 17-latka oraz spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała, przede wszystkim ran głowy zadanych maczetą. Prokuratura nie ujawnia treści złożonych przez podejrzanych wyjaśnień, tłumacząc to dobrem postępowania.

Do starcia pseudokibiców doszło w sobotę wieczorem na placu Słowiańskim w Świętochłowicach, w dzielnicy Lipiny. Z wstępnych ustaleń wynika, że w zajściu brało udział kilka osób. Wezwani na miejsce policjanci zastali siedzącego na ławce 17-latka z ranami głowy. Mundurowi udzielili mu pomocy przedmedycznej, po czym pogotowie zabrało nastolatka do szpitala. Lekarze jeszcze w poniedziałek jego stan oceniali jako ciężki, ale stabilny.

W poniedziałek policja przekazała informację o zatrzymaniu trzech osób, które uczestniczyły w starciu. Zabezpieczono przy nich różnego rodzaju niebezpieczne narzędzia. Prok. Golik powiedział we wtorek PAP, że w tej sprawie została zatrzymana też czwarta osoba podejrzewana o udział w sobotnim zajściu. Jeszcze we wtorek zostanie przesłuchana.

Śledczy potwierdzają wcześniejsze nieoficjalne informacje, że tłem przestępstwa były porachunki zwaśnionych grup pseudokibiców. Podejrzani to osoby kojarzone z Ruchem Chorzów, raniony 17-latek utożsamia się z Górnikiem Zabrze – powiedział prokurator.(

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ponad 300 ofiar protestów w Iranie od połowy listopada

/ twitter.com / @Sainaraha

  

304 osoby zginęły w antyrządowych protestach w Iranie, które rozpoczęły się w połowie listopada - wynika z najnowszego, opublikowanego w poniedziałek raportu Amnesty International (AI), międzynarodowej organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka.

Według AI irańskie władze przy użyciu "śmiercionośnej siły" tłumiły protesty w całym kraju. Irańskie siły bezpieczeństwa - jak twierdzi AI - kontynuują represje wobec uczestników protestów. Raport Amnesty International wspomina także o tysiącach rannych i aresztowanych.

Trwające od połowy listopada demonstracje w Iranie przeciwko reglamentacji paliwa i podwyżce jego cen przerodziły się w antyrządowe protesty, w których spłonęło co najmniej 100 banków i kilkadziesiąt innych obiektów. Władze w Iranie obwiniły za rozruchy "chuliganów" związanych z żyjącymi na emigracji Irańczykami i "zagranicznymi wrogami" - Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Arabią Saudyjską.

Władze w Teheranie odrzucają doniesienia o liczbie ofiar, publikowane za granicą i twierdzą, że są one "absolutnie fałszywe". Do tej pory potwierdziły śmierć jedynie pięciu osób: czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, zabitych przez "uczestników zamieszek", i jednego cywila.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl