Preili to miasteczko w łotewskiej Łatgalii. Od niedawna wzbogaciło się o pozycję wartą zobaczenia – galerię „Nester Custom”. To miejsce nie tylko dla fanów motoryzacji, ale i sztuki – co nie oznacza, że jeśli ktoś trafi tam przypadkowo, nie będzie zaskoczony. To miejsce robi miłe i dobre wrażenie na każdym.

Galeria składa się z trzech przestronnych sal. W największej możemy podziwiać autorskie projekty motocykli. W dwóch mniejszych dzieła sztuki stworzone przez Alexandra Nesteryuka. Z kolei Alina Nesteryuk dba o wszelkie estetyczne szczegóły dzieł, jak i miejsca. 

Podczas oprowadzania nas po galerii Alina zdradziła, że jej mąż – Alexander, jest wybuchowym człowiekiem, ale znalazł sposób na wyrażenie siebie. I tak powstały pierwsze rzeźby z metalu.

Do galerii przylega również mała kawiarnia, która stylem idealnie wpasowuje się w klimat tego miejsca. A jeżeli ktoś marzy o niepowtarzalnej sesji w wyjątkowym miejscu – żaden problem! Właściciele mają nawet zaprzyjaźnionego fotografa, który te zdjęcia wykona. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z „Nester Custom”, a jeszcze bardziej namawiamy, do zobaczenia dzieł na żywo.