Motocyklista zginął w wypadku

zdjęcie ilustracyjne / Joshua Kimberly [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Odblokowana została droga krajowa nr 66 w miejscowości Brańsk (Podlaskie) pomiędzy Wysokim Mazowieckim a Bielskiem Podlaskim, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wypadku zginął motocyklista.

Jak informowała ochotnicza straż pożarna z Brańska, ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło, gdy kierujący osobowym audi nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu motocykliście.

GDDKiA poinformowała, że objazdy odbywały się drogami lokalnymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niemieckie SPD ma nowe kierownictwo. Nowo wybrani należą do "lewego" skrzydła partii

/ Twtter/@NielsAnnen

  

Niemieccy socjaldemokraci zatwierdzili dziś na zjeździe partyjnym w Berlinie nowe kierownictwo partii. To Saska Esken oraz Norbert Walter-Borjans. Wcześniej zwyciężyli wewnętrzne wybory w partii.

Na Esken zagłosowało 75,9 proc. delegatów, na Waltera-Borjansa - 89,2 proc. Obydwaj wygrali wcześniej wewnętrzne wybory, w których głosowali szeregowi członkowie partii, pokonując w drugiej turze wicekanclerza Olafa Scholza i lokalną działaczkę SPD z Brandenburgii Klarę Geywitz. 

Saskia Esken i Norbert Walter-Borjans należą do lewego skrzydła socjaldemokratów. W swoich przemówieniach na piątkowym kongresie powtórzyli oni swoje dotychczasowe postulaty, domagając się m.in. podniesienia płacy minimalnej, walki z ubóstwem i odejścia od polityki oszczędności i utrzymywania zrównoważonego budżetu za wszelką cenę. 

Walter-Borjans wypowiedział się przeciwko podnoszeniu wydatków na obronność do poziomu 2 proc. PKB, do czego zobowiązali się wszyscy członkowie NATO w 2014 roku na szczycie w Newport. 

Esken oznajmiła z kolei, że "była i nadal jest sceptyczna wobec wielkiej koalicji". Jej zdaniem, socjaldemokraci, którzy współtworzą rząd w Berlinie "zbyt długo traktowali samych siebie, jako cześć koalicji, a nie samodzielną siłę". Podkreśliła jednak, że nowe kierownictwo daje rządowi Angeli Merkel szansę na kontynuację.

Od maja SPD znajduje się w głębokim kryzysie. Po wyborach landowych w Bremie i do Parlamentu Europejskiego ze stanowiska przewodniczącej ugrupowania i frakcji w Bundestagu zrezygnowała Andrea Nahles, biorąc odpowiedzialność za fatalny wynik partii. Od tego czasu SPD było zarządzana kolegialnie przez troje współprzewodniczących, ponieważ nie znalazł się nikt, kto podjąłby się zadania podźwignięcia ugrupowania z sondażowego dołka. Przeprowadzono w związku z tym wewnętrzne wybory przewodniczących, w trakcie których członkowie ugrupowania wyłonili duo Esken - Walter-Borjans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl