Rachoń spytał działaczy antykomunistycznych o Wałęsę. Nie przebierali w słowach!

Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński w sądzie / Fotomag/Gazeta Polska

  

Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji i orzekł, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za twierdzenie, że prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Pytani o ten wyrok byli działacze opozycji antykomunistycznej, Andrzej Rozpłochowski i Ryszard Majdzik, nie szczędzili słów krytyki pod adresem byłego prezydenta i podkreślali, jak ważny dla polskiej demokracji jest wyrok wydany przez gdański sąd.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał dziś wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych, którą Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie. Tymczasem, jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Wałęsa nie daje jednak za wygraną i deklaruje, że zaskarży wyrok gdańskiego sądu. - Będę skarżył wyrok do Sądu Najwyższego, a w razie potrzeby także do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - stwierdził były prezydent.


 
Cieszę się, że sąd - zwłaszcza sąd w Gdańsku podtrzymał wyrok, który zmusza Lecha Wałęsę, byłego agenta Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Bolek” do przeprosin pod adresem pana Jarosława Kaczyńskiego.
- mówił Andrzej Rozpłochowski w programie „Minęła20”.

Na uwagę Michała Rachonia, że Lech Wałęsa zapowiedział, że od wyroku będzie się odwoływał do skutku, Rozpłochowski sugerował, że Wałęsa idzie w zaparte, bo może mieć znacznie więcej do ukrycia.

Dlaczego Wałęsa to robi? Od dłuższego czasu zastanawiałem się dlaczego... Czy jest tak głupi, tak prymitywny, że wbrew wszelkim dowodom, potwierdzonym i zweryfikowanym, z tego, co się zachowało, jak współpracował z komunistycznymi służbami i co robił [...] Wbrew rodzinie, swojej żonie, idzie w zaparte. Czy jest jakiś inny powód? Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie taki powód jest. Że Wałęsa wybiera metodę robienia z siebie idioty, ale na polu politycznym. Jest coś, co jest przedmiotem szantażu Wałęsy od lat, które to pole może być dla niego bardziej kompromitujące. Tym polem, jest pole moralne. Słyszałem na temat tego, co Wałęsa wyrabiał w hotelach i nie tylko, w okresie lat 1980-1981, od osób stojących bardzo blisko Wałęsy. To są sprawy obyczajowe.
- twierdzi Andrzej Rozpłochowski.

Z kolei Ryszard Majdzik zwrócił uwagę, że wyrok gdańskiego sądu należy traktować jako przełomowy sygnał informujący, że czas „świętych krów” III RP już minął.

Ten człowiek po prostu robi to celowo, robi to z premedytacją, krzywdzi Jarosława Kaczyńskiego obarczając winą za to, że zginął jego brat bliźniak. Jestem miło zaskoczony wyrokiem na Wałęsę. Ten sąd nie uznaje „świętych krów”. Ten sąd, tego człowieka, który ponad 40 lat żył w kłamstwie ukarał. Za III RP ten człowiek i inni czuli się bezkarni. Mam nadzieję, że tych ludzi spotka zasłużona kara. Ten człowiek, który nigdy nie żył w prawdzie, ma nagle takie zaufanie, jest pupilkiem totalnej opozycji. Oni go postawili na piedestał, lecz pamiętajmy, jak on niszczył ludzi „Solidarności”, jak niszczył śp. Anię Walentynowicz, Joannę i Andrzeja Gwiazdów, Krzysztofa Wyszkowskiego, prawych ludzi. Dla mnie to jest kosmita – sam mówił o tych swoich kontaktach kosmicznych - który po prostu nie wie co robi, a robi z siebie tylko idiotę i durnia.
- kwituje ostro Majdzik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, Minęła20

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjskie paszporty wydrukują w Polsce

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/OpenClipart-Vectors

  

Przypomnienie faktu, że nowe brytyjskie paszporty - po latach znów niebieskie, a nie zgodnie z unijnym standardem bordowe - będą produkowane przez francusko-holenderską firmę w Polsce, odbiło się sporym echem w brytyjskich mediach.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel, prezentując nowy wzór zapowiedziała, że nowe paszporty będą wydawane od marca. Podkreśliła przy tym, że brexit dał Wielkiej Brytanii możliwość wyboru własnej drogi, czego jednym z symbolicznych przejawów jest właśnie zmiana koloru paszportu, a niebieskie "ponownie będą wpisane w naszą tożsamość narodową".

Nie dodała jednak, że będą one produkowane w Polsce, choć sama przed dwoma laty, gdy rząd Theresy May przyznał kontrakt francusko-holenderskiej firmie Gemalto (od wiosny 2019 r. będącej częścią Thales Group), nazwała to upokorzeniem. Jak podawały wówczas media, oferta Gemalto była tańsza od tej złożonej przez brytyjską firmę De La Rue o 50 mln funtów.

Rząd zapewniał wówczas, że ostatnia faza produkcji będzie się odbywać w Wielkiej Brytanii, tak aby żadne dane osobowe nie były przekazywane za granicę, a tak czy inaczej dzięki kontraktowi powstanie w kraju 70 nowych miejsc pracy. Dla De La Rue przegrany przetarg stał się jednak powodem poważnych kłopotów finansowych, które jesienią zeszłego roku spowodowały nawet obawy, że firma może upaść.

Kontrakt zawarty z Gemalto został podpisany na 11 lat i opiewa na kwotę 260 mln funtów. Francusko-holenderska firma będzie produkować nowe brytyjskie paszporty w polskim zakładzie w Tczewie.

Produkowanie nowych paszportów na terenie UE zdecydowanie nie spodobało się zwolennikom brexitu. Już kilka dni przed prezentacją przez Patel nowego wzoru, eurosceptyczny tabloid napisał, że pracownicy zakładu w Tczewie dostają pensje poniżej obowiązujących w Polsce stawek minimalnych i są zmuszani do pracy sprzecznej z zasadami BHP.

Inny eurosceptyczny tabloid "Daily Express" zorganizował z kolei sondę internetową - zupełnie niereprezentatywną - według której 96 proc. uczestników domaga się, by paszporty były produkowane w Wielkiej Brytanii.

Obecny wzór paszportów z okładką w kolorze bordowym zastąpiono po decyzji o wyjściu kraju z Unii Europejskiej. Niebieskie paszporty wprowadzono w Wielkiej Brytanii w 1921 r., zostały one stopniowo wycofane z użycia po 1988 r., gdy państwa ówczesnej Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej zdecydowały się na zharmonizowanie wzorów, choć Londyn nigdy nie był do tego formalnie zobligowany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts